Tanınmış memar BMU tələbələri ilə təcrübəsini bölüşüb
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Memarlıq və şəhərsalma kafedrasının təşkil etdiyi görüşdə tanınmış memar Musa Yaqubov gənc memarlarla bir araya gəlib. Tədbir zamanı Memarlıq və inşaat fakültəsinin birinci kurs tələbələrinin ilk yaradıcılıq işləri nümayiş etdirilib, onların ideya yanaşmaları və memarlığa baxış tərzləri üzərində fikir mübadiləsi aparılıb.
Musa Yaqubov tələbələrin işlərindəki fərdi yaradıcılıq üslubunu və orijinal baxışlarını yüksək qiymətləndirib. O, tələbələrin cəmi bir aylıq tədris müddətində bu səviyyədə yaradıcılıq potensialı ortaya qoymalarını mühüm göstərici kimi dəyərləndirib.
Görüşdə, həmçinin BMU-nun professoru, Əməkdar memar Sabir Orucovun rəhbərliyi altında formalaşan memarlıq məktəbinin innovativ tədris prinsipləri və bu sahədə universitetin gələcək inkişaf istiqamətləri müzakirə olunub.
Musa Yaqubov gənclərlə öz peşə təcrübəsini bölüşüb, memarlıqda peşəkar inkişaf, estetik yanaşma və praktik bacarıqların əhəmiyyəti barədə danışıb. Eyni zamanda tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb və onlara fərdi tövsiyələr verib.

At a meeting organized by the Department of Architecture and Urban Planning of Baku Engineering University (BEU), renowned architect Musa Yagubov met with young architects. During the event, the first creative works of first-year students of the Faculty of Architecture and Construction were displayed, and discussions were held on their conceptual approaches and perspectives on architecture.
Musa Yagubov highly praised the individual creative style and original perspectives in the students' works. He assessed the students' demonstration of such a level of creative potential after just one month of study as a significant indicator.
The meeting also discussed the innovative teaching principles of the architectural school being formed under the leadership of BEU professor and Honored Architect Sabir Orujov, as well as the university's future development directions in this field.
Musa Yagubov shared his professional experience with the young people and spoke about the importance of professional development, aesthetic approach, and practical skills in architecture. He also answered questions of interest to the students and provided them with individual recommendations.