Sənədləşmə işlərinə məsul əməkdaşlar üçün təlim keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) kargüzarlığın aparılmasına məsul şəxslər üçün “Sənədlərlə işin təşkili” mövzusunda təlim keçirilib.
Strategiya və keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Sevil İmanova təlimin məqsədinin sənədləşmə prosesini daha səmərəli və düzgün təşkil etməkdən ibarət olduğunu bildirib. Vurğulayıb ki, universitetdə yeni strukturların yaranması, yeni əməkdaşların fəaliyyətə başlaması belə bir təlimin keçirilməsini zəruri edib.
Sonra Sənədlərlə iş və arxiv şöbəsinin müdiri Tahirə Quliyeva sənədlərin yaranmasından arxivləşdirilməsinə qədər olan proses haqqında, habelə bir sıra yeniliklərlə bağlı ətraflı məlumat verib.
Təlim zamanı, eləcə də blanklar və möhürlər, onlardan istifadə, həmçinin əmrlər, əsasnamə, fəaliyyət planı, hesabat, protokol, arayış, məktubların hazırlanmasına qoyulan tələblərə, qeydiyyatı və arxivləşdirilməsi qaydalarına aydınlıq gətirilib.

Training held for employees responsible for documentation work
A training on “Organization of work with documents” has been held at Baku Engineering University (BEU) for those responsible for clerical work.
Head of the Strategy and Quality Assurance Department Sevil Imanova noted that the purpose of the training was to organize the documentation process more efficiently and correctly. She emphasized that the creation of new structures at the university and the start of new employees made it necessary to conduct such a training.
Later, Head of the Document Work and Archives Department Tahira Guliyeva provided detailed information about the process from the creation of documents to their archiving, as well as a number of innovations.
During the training, the requirements for the preparation of forms and seals, their use, as well as orders, statutes, action plans, reports, protocols, certificates, letters, and the rules for their registration and archiving were clarified.