“Sara Logistika” şirkətinin direktoru BMU tələbələri ilə görüşüb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Mühəndislik fakültəsinin nəqliyyat ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələrinin  “Azera Holding” şirkətlər qrupuna daxil olan “Sara Logistika”nın direktoru Ülvi Ocaqlı ilə görüşü təşkil edilib.
Logistika və nəqliyyat kafedrası əməkdaşlarının da iştirak etdiyi tədbirdə    Mühəndislik fakültəsinin dekanı Asif Quliyev universitetin məzunu olan şirkət rəhbərinin tələbələrlə görüşünün ölkəmizdə logistika sahəsində görülən işlər, qazanılan uğurlarla tanışlıq baxımından əhəmiyyətli olduğunu bildirib.
Sonra çıxış edən şirkətin direktoru Ülvi Ocaqlı “Azera Holding” haqqında geniş məlumat verib. Bildirilib ki, holdinq ölkənin özəl sektorunda 20 ilə yaxındır fəaliyyət göstərir və kənd təsərrüfatı, səhiyyə, xidmət sahəsi, yük daşımaları, qida, səyahət, turizm, o cümlədən digər sahələr üzrə qurulan 36 şirkəti birləşdirir. Çıxışda, habelə “Sara Logistika” şirkətinin holdindin tərkibində yük daşımaları, həmçinin saxlama xidmətləri həyata keçirdiyi, Azərbaycanda dəmiryolları üzrə 5 əsas yükdaşıma operatorlarından biri olduğu və son illərdə dəmir yolları üzrə yük daşımaları sahəsində aparıcı mövqe tutduğu diqqətə çatdırılıb. O,  eyni zamanda “Sara Logistika” nın dəmiryol daşımalarında fəaliyyət perspektivləri, Şimal-Cənub və Qərb-Şərq nəqliyyat dəhlizləri, bu dəhlizlərin region ölkələri, xüsusən Azərbaycan üçün əhəmiyyəti, eləcə də bu sahədə görülən işlər barədə zəruri informasiyaları təqdim edib.
Görüş zamanı logistika və nəqliyyat texnologiyaları üzrə təhsil alan 9 tələbənin hazırda “Sara Logistika” şirkətində təcrübə keçdiyi, 3 nəfərin işə dəvət olunduğu vurğulanıb və bunun üçün şirkət rəhbərliyinə minnətdarlıq ifadə edilib.

Director of “Sara Logistics” company meets with BEU students
A meeting of the students of Engineering Faculty studying transport specialties with Ulvi Ojagli, the director of “Sara Logistics”, a member of the “Azera Holding” group of companies, has been organized at Baku Engineering University (BEU).
At the event, which was also attended by employees of the Logistics and Transport Department, the Dean of the Faculty of Engineering Asif Guliyev noted that the meeting of the head of the company, BEU graduate, with the students was important in terms of familiarizing themselves with the work done in the field of logistics in our country and the successes achieved.
Later, speaking at the event, the director of the company Ulvi Ojagli provided extensive information about “Azera Holding”. It was emphasized that the holding has been operating in the private sector of the country for about 20 years and unites 36 companies established in agriculture, healthcare, service, freight transportation, food, travel, tourism, as well as other areas. The speech also highlighted that “Sara Logistics” provides cargo transportation as well as storage services within the holding, is one of the 5 main freight transportation operators on the railways in Azerbaijan, and has taken a leading position in the field of freight transportation on the railways in recent years. He also provided necessary information about the prospects of “Sara Logistics” in railway transportation, the North-South and West-East transport corridors, the importance of these corridors for the countries of the region, especially Azerbaijan, as well as the work done in this area.
During the meeting, it was pointed out that 9 students studying logistics and transport technologies are currently undergoing internships at “Sara Logistics” company, and 3 people have been invited to work.