Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) rektoru, professor Havar Məmmədov Prezident təqaüdünə layiq görülən, 691.3 balla BMU-nun ingilis dili üzrə Kompüter elmləri ixtisasını seçən Leyla Məmmədlini təbrik edib.
Bu münasibətlə keçirilən görüşdə Prezident cənab İlham Əliyevin “2022/2023-cü tədris ilində Azərbaycan Respublikasının ali məktəblərinə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi haqqında” Sərəncamının əhəmiyyətini vurğulayan rektor Havar Məmmədov təqaüdə layiq görülənlər arasında BMU tələbəsinin yer almasının sevindirici hal olduğunu bildirib. Ölkədə təhsilə və gənclərə göstərilən böyük diqqət və qayğıdan danışan rektor qeyd edib ki, sözügedən təqaüdün təsis olunması məhz tələbələrə dövlət qayğısının daha da gücləndirilməsi, onların təhsil alması üçün əlverişli şərait yaradılmasının təmin edilməsi, eyni zamanda təhsilə olan həvəslərinin artırılması məqsədi daşıyır.
Universitet üzrə statistik rəqəmlərə də diqqət çəkən rektor cari ildə BMU-ya daxil olan tələbələr arasında 600 baldan yuxarı bal toplayan abituriyentlərin sayının iki dəfədən çox artdığını bildiirb.
Rektor tələbələrə əldə edilən nailiyyətlərin davamlı olması üçün təhsilə, tədrisə bundan sonra da diqqətlə yanaşmalarını və daha əzmlə çalışmalarını tövsiyə edib.
Öz növbəsində Prezident təqaüdçüsü L.Məmmədli belə bir mötəbər siyahıda adının olmasından qürur duyduğunu bildirib və öz sevincini tədbir iştirakçıları ilə paylaşıb. BMU tələbəsi dövlətimizə layiqli bir vətəndaş olmaq üçün qarşısına qoyduğu məqsədlər uğrunda daha səylə çalışacağını fikirlərinə əlavə edib.
L.Məmmədliyə və onun timsalında Sərəncamın şamil olunduğu bütün tələbələrə bir daha uğurlar arzulayan rektor Havar Məmmədov sonda görüş iştirakçıları ilə xatirə şəkli çəkdirib.

Rector of Baku Engineering University (BEU), professor Havar Mammadov has congratulated Leyla Mammadli, who awarded Presidential Scholarship and chose Computer Sciences Department (English) with 691.3 points.
Emphasizing the importance of President Ilham Aliyev's Order “On granting Presidential scholarships to students who entered the higher education institutions of the Republic of Azerbaijan in the 2022/2023 academic year”,  Havar Mammadov noted that it was gratifying that Leyla Mammadli was among these students. Speaking about the great attention and care for education and young people in the country, the Rector stated that the establishment of the above-mentioned scholarship aimed to further strengthen the state care for students, provide favorable conditions for their education, as well as increase their enthusiasm for education.
The rector drew attention to the statistical figures of the university, touching upon that the number of applicants scoring more than 600 points increased twice at BEU in the current year.
The rector advised the students to pay attention to education and study and to work more diligently in order to maintain the achievements.
Presidential scholar L. Mammadli said that she was proud to have her name on such a prestigious list and shared her joy with the participants of the event. BEU student added that she would work harder to achieve her goals in order to become a worthy citizen of our state.
Wishing success to L.Mammadli and all students awarded scholarship, the Rector Havar Mammadov posed for a photo with the meeting participants.