Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində qrup nümayəndələri ilə ənənəvi görüş keçirilib. Tədbir tədris prosesinin gedişatı və əldə edilən nəticələrin tələbələrlə müzakirəsi məqsədi daşıyıb.
Görüşdə fakültənin dekanı, dosent Mayis Əzizov fənlər üzrə bütün qrupları əhatə edən SDF (semestr daxili fəaliyyət) nəticələri üzrə təqdimatla çıxış edib. Ümumilikdə nəticələrin ürəkaçan olduğunu diqqətə çatdıran dekan müəyyən qruplarda müxtəlif fənlər üzrə göstəricilərin daha da yüksəldilməsinə ehtiyac olduğunu vurğulayıb.
M.Əziziov tələbələrin təhsilə daha məsuliyyətli yanaşması, fasiləsiz davamiyyətin vacibliyi, tədris planına ciddi riayət edilməsi ilə yanaşı, fənlərin mənimsənilməsi ilə bağlı fərdi səylərinin gücləndirilməsi və s. məslələrə toxunub.
Sonra çıxış edənlər - fakültənin tədris işləri üzrə dekan müavinləri Xanlar Heydərov və Elsevər İbadov da yüksək təhsil göstəriclərinin əldə olunması, daha peşəkar mütəxəssis kimi formalaşmaq üçün tələb olunan amillər və s. istiqamətlər üzrə fikirlərini paylaşıblar.
Tədbirdə tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb, həmçinin müxtəlif təkliflər səsləndirilib. Eyni zamanda, SDF nəticələrində qismən zəiflik müşahidə olunan qrupların nümayəndələri ilə fərdi söhbət aparılıb, müvafiq tövsiyə və tapşırqlar verilib.

Educational process and obtained results discussed with group representatives
Traditional meeting has been held with the group representatives pf the Faculty of Economics and Administrative Sciences of Baku Engineering University (BEU). The event aimed to discuss the course of the educational process and the obtained results with the students.
At the meeting, the Dean of the Faculty, associate professor Mayis Azizov delivered made a presentation on the results inter semester activity covering all groups in subjects. Pointing out the results, the Dean emphasized the need to further improve the results of various subjects in certain groups.
M. Aziziov touched upon the importance of students' more responsible approach to education and continuous attendance, strict adherence to the curriculum, strengthening of their individual efforts in mastering subjects, and etc.
Later, speaking at the event, Khanlar Heydarov and Elsevar Ibadov, deputy deans for educational affairs of the faculty, shared their views on directions of the factors required for obtaining high educational standards, becoming a more professional specialist, and etc.