Qazaxıstan Aqrotexniki Universitetin əməkdaşı BMU-da olub
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Saken Seyfullin adına Qazaxıstan Aqrotexniki Universitetin Texniki fakültəsinin əməkdaşı Dastan Ospanov ilə görüş təşkil olunub.
Görüş iki universitet arasında əməkdaşlıq məsələlərini nəzərdən keçirmək, o cümlədən türk dünyasının aparıcı ali təhsil müəssisələri ilə əlaqələr qurmaq məqsədi daşıyıb.
Universitetin Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, dosent Manafəddin Namazov qonağı universitetdə görməkdən məmnunluğunu bildirib. Prorektor qonağa BMU, həmçinin ali təhsil ocağının digər universitetlərlə mövcud əlaqələri haqqında ətraflı məlumat verib.
D.Ospanov təmsil etdiyi universitet adından BMU ilə əməkdaşlıq qurmaqda və bu əməkdaşlıq çərçivəsində təhsil, eləcə də tədqiqat sahələrində, birgə proqramların hazırlanmasında, konfransların keçirilməsində maraqlı olduqlarını vurğulayıb.
Görüşdən sonra BMU-nun Xarici əlaqələr və layihələrin idarəolunması şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Ələkbərova qonağı universitetin Texnoparkı, Kompüter və İKT laboratoriyalarının fəaliyyəti ilə yaxından tanış edib. D.Ospanov BMU-nun texniki bazasının çox zəngin olduğunu deyib və bu tanışlığın onda xoş təəssüratlar yaratdığını bildirib.

Baku Engineering University (BEU) has hosted a meeting with an employee of Technical Faculty of Saken Seifullin Kazakh Agrotechnical University Dastan Ospanov.
The meeting aimed to consider cooperation issues between the two universities, as well as to establish relations with leading universities of the Turkic world.
BEU Vice-Rector for International Relations, Associate Professor Manafaddin Namazov expressed his pleasure to see the guest at the University. The Vice-Rector informed the guest about the University, as well as about the existing relations of BEU with other universities.
D.Ospanov stressed that the University he represented was interested in establishing cooperation with BEU and in the framework of this cooperation in the fields of education, and researchs, as well as in developing joint programs, and holding conferences.
After the meeting, Narmin Alakbarova, an employee of International Relations and Project Management Department of BEU, acquainted the guest with the activities of Technopark, Computer and ICT laboratories of the University. D.Ospanov emphasized that the technical base of BEU was very rich and this acquaintance made a good impression on him.