Cari tədris ilinin əvvəlində Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin təşkilatçılığı ilə başladılan “Öyrət və Öyrən” layihəsi yekunlaşıb.
Layihə çərçivəsində BMU-nun Pedaqoji fakültəsinin Riyaziyyat müəllimliyi, həmçinin Riyaziyyat və informatika müəllimliyi ixtisaslarından olan tələbələr 238 nömrəli məktəbin şagirdlərinə könüllülük əsasında Riyaziyyat fənni üzrə əlavə məşğələ dərslər keçiblər.
Pandemiya dövründə məktəblilərin Riyaziyyat fənni üzrə proqramın mənimsənilməsində üzləşdikləri çətinlikləri aradan qaldırmaq layihənin əsas hədəfi olaraq seçilib və bu məqsədə nail olunub.
Layihənin sonunda adıçəkilən məktəbin rəhbərliyi BMU tələbələrinə fəal iştiraka görə təşəkkürlərini çatdırıb və onlara sertifikatlar təqdim edib.

"Teach and Learn" project organized for students ends
The "Teach and Learn" project, launched at the beginning of the current academic year with the organization of the Quality Assurance Department of the Baku Engineering University (BEU), has been completed.
Within the framework of the project, students majoring in Mathematics Education and Mathematics and Informatics Education at the Education Faculty of BEU conducted additional classes on Mathematics for students of school No. 238 on a voluntary basis.
During the pandemic, the main goal of the project was to overcome the difficulties faced by students in mastering the program in Mathematics, and this goal was achieved.
At the end of the project, the administration of the above-mentioned school thanked BEU students for their active participation and presented them with certificates.