Layihə idarə etməsinə dair təlim proqramının iştirakçılarına sertifikatlar təqdim olunub
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin Elm və innovasiya şöbəsilə birgə əməkdaşlığı çərçivəsində Beynəlxalq Layihə İdarəetmə Assosiasiyasının (International Project Management Association-IPMA) “İCB4 standartları çərçivəsində layihə idarə etməsi”nə dair təlim proqramı sona çatıb.
Layihələrin idarə edilməsi üzrə peşəkar təlimçi Rəşad İbrahimov layihə idarə etməsi mövzusunun əhəmiyyətinə toxunub və keçirilən təlimlərdə iştirakçıların aktivliyindən danışıb.
Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin müdiri Sevil İmanova belə maraqlı təlimin təşkil olunmasına görə minnətdarlığını bildirib və təlimin iştirakçılara verdiyi üstünlükləri vurğulayıb.
Sonda təlim proqramını uğurla bitirən əməkdaşlara sertifikatlar təqdim olunub.
Qeyd edək ki, 3 həftə davam edən və universitet əməkdaşları üçün  nəzərdə tutulan proqram çərçivəsində layihələrin idarə edilməsində beynəlxalq sertifikasiya sistemləri, layihədə layihə rəhbərinin rolu, layihənin tərkib hissələri - əsasnamə, büdcə, maraqlı tərəflər, həmçinin layihədəki işlərin iyerarxik strukturu, layihənin RACİ matrisası, satınalma planı, layihədə risklər istiqamətləri üzrə təlimlər aparılıb.

The International Project Management Association (IPMA) training program on "Project Management within the ICB4 standards" has been completed within the framework of joint cooperation of the Quality Assurance Department of Baku Engineering University (BEU) with the Department of Science and Innovation.
Rashad Ibrahimov, a professional project management trainer, touched upon the importance of project management and the activity of the participants in the trainings.
Sevil Imanova, Head of the Quality Assurance Department, thanked for the organization of such an interesting training and stressed the benefits of the training for the participants.
At the end, employees successfully completing the training program were awarded certificates.
Of note, the 3-week program for university staff includes the trainings in international certification systems in project management, the role of the project manager in the project, project components - regulations, budget, stakeholders, as well as the hierarchical structure of project work, project RACI matrix, procurement plan, risk areas in the project.