İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin qrup nümayəndələri ilə görüş
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin qrup nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Açılış nitqi ilə çıxış edən fakültənin Tədris işləri üzrə dekan müavini, i.ü.f.d. Elsevər İbadov belə görüşlərin ənənəvi olaraq təşkil edildiyini bildirib. Qrup nümayəndələrinin fəaliyyətinin  qiymətləndirilməsi ilə bağlı seçim keçirildiyini söyləyən dekan müavini 2021/2022-ci tədris ilinin payız semestrində hər ixtisas üzrə qrup nümayəndəsi birincilərinin müəyyənləşdiyini qeyd edib. Səsverməyə qrup tələbələrinin, semestr boyu fənlərin tədrisini həyata keçirən müəllimlərin və müvafiq ixtisas tyutorlarının qatıldığını nəzərə çatdıran E.İbadov bunun növbəti semestrlərdə də davam edəcəyini vurğulayıb. O, çıxışında, eyni zamanda tərbiyə və nizam-intizam məsələlərindən bəhs edib.
Fakültə dekanı, dosent Mayis Əzizov görüşün əhəmiyyətinə toxunub və tədris prosesinin təşkili ilə bağlı tələbələri maraqlandıran məsələlərin müzakirə edilməsinin vacibliyini önə çəkib. Tədrisin təşkili və dərs vəsaitləri barədə danışan dekan Tələbə Məlumat Sistemində (TMS) olan sənədlərlə tanış olmağın önəmini vurğulayıb. Tədbirlərin keçirilməsi ilə bağlı sinif nümayəndələrini aktiv olmağa səsləyən dekan qarşıdan gələn Novruz bayramı münasibətilə təbriklərini çatdırıb.
Fakültənin Tədris işləri üzrə dekan müavini, i.ü.f.d. Xanlar Heydərov ötən semestrin yekunları barədə çıxış edib. Nazirlər Kabinetinin müvafiq qərarı ilə karantin qaydalarının yumşaldılması qərarından söz açan X.Heydərov bu qərara uyğun artıq müvafiq işlərin görüldüyünü, o cümlədən dərs cədvəllərin hazırlandığını diqqətə çatdırıb.
Sonra 2021/2022-ci tədris ilinin payız semestrində ixtisas üzrə qrup nümayəndəsi birincilərinə hədiyyələr təqdim olunub.
Tədbir tələbələri maraqlandıran sualların cavablandırılması və müxtəlif təkliflərin səsləndirilməsi ilə sona çatıb.

Baku Engineering University (BEU) has hosted a meeting with group representatives of the Faculty of Economics and Administrative Sciences.
Opening the meeting, Deputy Dean for Academic Affairs of the Faculty, PhD. in Economics Elsevar Ibadov noted that such meetings were traditionally organized. Stating that a selection was held to evaluate the activities of the group's representatives, the Deputy Dean emphasized that valedictorians among group representatives of each specialty were determined in the autumn semester of the 2021/2022 academic year. Touching upon that a group of students, teachers teaching subjects throughout the semester and tutors of relevant specialties took part in the voting, E.Ibadov stressed that it would continue in the next semesters. In his speech, he also spoke about the issues of education and discipline.
Dean of the Faculty, Associate Professor Mayis Azizov stressed the sognificance of the meeting and discussing issues of interest to students in the organization of the educational process. Pointing out the organization of teaching and teaching aids, the dean added that getting acquainted with the documents in the Student Information System (TIS) was of importance. The Dean congratulated the group representatives on the upcoming Novruz holiday.
Deputy Dean for Academic Affairs of the Faculty, PhD. in Economics Khanlar Heydarov highlighted the results of the last semester. Speaking about the decision of the Cabinet of Ministers to soften the quarantine rules, Kh.Heydarov added that relevant work had already been done in accordance with this decision, including the preparation of lesson schedules.
Later, in the autumn semester of the 2021/2022 academic year, valedictorians among group representatives of each specialty were awarded gifts.