Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində qrup nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Görüş tədris ilinin yekunlaşması, qarşıdakı imtahan prosesinə hazırlıq, həmçinin tədris ili müddətində ən fəal qrup nümayəndələrinin müəyyənləşdirilməsi və s. məsələlərin birgə müzakirəsi məqsədi daşıyıb.
Fakültənin dekanı, dosent Mayis Əzizov başa çatmaqda olan tədris prosesinin ümumi göstəriclərindən söz açaraq, SDF (semestr daxili fəaliyyət) qiymətləndirilməsinin yekunlaşdığını, imtahanların təşkili üzrə işlərə başlanıldığını və imtahan cədvəllərinin hazırlandığını diqqətə çatdırıb. İmtahanlarda müvəffəqiyyət göstəricilərinin daha da yüksəldilməsinə nail olunması ilə bağlı fikirlərini bölüşən dekan imtahan prosesində tələbə və müəllimlərin üzərinə düşən öhdəlik və vəzifələri xatırladıb, həmçinin onlara uğurlar arzulayıb.
Fakültənin tədris işləri üzrə dekan müavini Elsevər İbadov BMU-da imtahan prosesində tələbə biliklərinin qiymətləndirilməsi zamanı şəffaflıq və obyektivliyin əsas götürüldüyünü, imtahanlarda yüksək göstəriclərlə yanaşı, davranış qaydalarına ciddi riayət olunmasının vacibliyini vurğulayıb.
Dekan müavini tədris ili dövründə ən fəal qrup nümayəndələrinin müəyyənləşdirilməsi ilə bağlı tələbə və müəllimlər arasında aparılan sorğudan söz açıb, qaliblərin məhz bu sorğu nəticələrinə əsasən seçildiiyni qeyd edib.
Görüş qrup münayəndələrinə dair sorğunun qaliblərinin BMU Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi tərəfindən mükafatlandırılması, eləcə də sualların cavablandırılması ilə başa çatıb.

A meeting with the group representatives has been held at the Faculty of Economics and Administrative Sciences of Baku Engineering University (BEU).
The meeting aimed at joint discussion of issues, including the conclusion of the academic year, preparation for the upcoming exam process, as well as the identification of the most active group representatives during the academic year, etc.
Speaking about the general guidelines of the educational process that is being completed, the dean of the faculty, associate professor Mayis Azizov pointed out that the evaluation of SDF (semester internal activity) has been completed, work on the organization of exams has begun and exam schedules have been prepared. Sharing his views on achieving further improvement of success indicators in the exams, the dean reminded students and teachers of their obligations and responsibilities in the exam process, and wished them success
Elsever Ibadov, deputy dean for educational affairs of the faculty, stressed the importance of transparency and objectivity during the assessment of student knowledge in the examination process at BEU, and the importance of strict adherence to the rules of conduct in the examinations.
The deputy dean spoke about the survey conducted among students and teachers regarding the identification of the most active group representatives during the academic year, and noted that the winners were selected based on the results of this survey.
The meeting ended with the awarding of the winners of the survey on group representatives by the BEU Student Union Committee, as well as answering questions.