Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tələbələr üçün İNNAB Karyera Mərkəzinin mütəxəssisləri tərəfindən “Karyera Planlaması və Excel” mövzusunda seminar keçirilib.
Universitetin Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamenti tərəfindən təşkil olunan tədbirdə İNNAB Karyera Mərkəzinin rəhbəri Vüsalə Hüseynova və “Excel” üzrə ekspert Xəyal Səmədov iştirak edib.
Mərkəzin rəhbəri V.Hüseynova təmsil etdiyi qurumun fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat verib. Karyera planlaması haqqında danışan V.Hüseynova müasir dövrün tələblərinə uyğun ixtisaslarda təhsil alan tələbələrin özlərini necə inkişaf etdirə bilmələri, həmçinin CV hazırlayarkən nələrə diqqət yetirməli olduqları kimi məsələrə toxunub. O, eyni zamanda bilik və bacarığın artırılması ilə paralel olaraq, karyera ilə bağlı plan qurmağın, konkret inkişaf hədəfini müəyyən etməyin vacibliyini önə çəkib.
Seminarda “MS Excel”in karyerada əhəmiyyətindən, müasir texnologiyalardan yüksək istifadə etmə bacarığının gətirdiyi üstünlüklərdən bəhs olunub.
Tədbirdə tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Sonda aparılan seçim nəticəsində BMU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbəsi Dilrubə İbrahimova Mərkəzdə istədiyi təlim kursuna ödənişsiz qatılmaq şansı əldə edib.

INNAB Career Center holds seminar on career planning at BEU
Baku Engineering University (BEU) has hosted a seminar on "Career Planning and Excel" for students by specialists of the INNAB Career Center.
The event, organized by the Department on work with enterprises and career, was attended by the head of the INNAB Career Center Vusala Huseynova and Excel expert Khayal Samadov.
V.Huseynova, the head of the center, gave detailed information about the activities of the organization she represented. Speaking about career planning, V.Huseynova touched upon the issues of how students studying in modern specialties can develop themselves, as well as what to pay attention to when preparing a CV. She also stressed the importance of planning a career and setting specific development goals, in parallel with increasing knowledge and skills.
The seminar discussed the importance of MS Excel in the career, the advantages of the ability to use modern technologies.
The questions of the students were answered at the event.
As a result of the selection, Dilruba Ibrahimova, a student of the Faculty of Economics and Administrative Sciences at BEU, got a chance to attend any training course at the Center free of charge.