İNHA Universitetinin yeni rektoru ilə görüş
Oktyabrın 4-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Koreya Respublikasının INHA Universitetinin yeni təyin edilmiş rektoru Cho Myeong Voo ilə görüşüb.
Görüş zamanı “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində Bakı Mühəndislik Universiteti ilə INHA Universiteti arasında ali təhsilin bakalavriat səviyyəsində informasiya texnologiyaları, elektronika mühəndisliyi, elektrik mühəndisliyi, inşaat mühəndisliyi ixtisasları üzrə ikili diplom proqramının uğurlu icra edildiyi vurğulanıb və Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələri ilə INHA Universiteti arasında yeni əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

Meeting with new rector of Inha University
On October 4, Minister of Science and Education Emin Amrullayev has met with Cho Myeong Woo, the newly appointed rector of Inha University of the Republic of Korea.
The successful implementation of the dual degree program at the bachelor's degree of higher education in the fields of information technology, electronics engineering, electrical engineering, and civil engineering within the framework of the "State Program for Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023" was noted during the meeting and new opportunities for cooperation between higher education institutions of the Republic of Azerbaijan and Inha University were discussed.