Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi ixtisasının 10 tələbəsi İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) təşkil olunan VI istehsalat təcrübəsində iştirak edib. Cari ilin fevral-may aylarında başa çatan istehsalat təcrübəsi çərçivəsində BMU-nun, eyni zamanda digər ali təhsil müəssisələrinin (Azəbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti) tələbələri - islahat könüllüləri üçün İİTKM-də buraxılış günü təşkil olunub.
Tədbirdə könüllü proqramının mahiyyətindən söz açan İİTKM-in icraçı direktorunun müavini Ramil Hüseyn qeyd edib ki, məqsəd gənclərin iqtisadi və analitik sahədəki mövcud potensialını üzə çıxarmaq və ondan səmərəli istifadə etməkdir. Mərkəzin hədəfində gəncləri gələcək karyeralarına görə doğru istiqamətləndirmək, eyni zamanda asudə zamanlarının səmərəli təşkilinə dəstək vermək kimi məsələlər də yer alır. Proqramın iştirakçısı olan tələbələrə və universitet nümayəndələrinə minnətdarlığını bildirən İİTKM rəsmisi könüllülərin Mərkəzə verdiyi töhfələrdən məmnun qaldıqlarını da ifadə edib.
Daha sonra tədbirdə istehsalat təcrübəçilərinin fəaliyyəti, “Fərdi İnkişaf Proqramı” daxilində təşkil olunan təlimlər və təcrübəçilərin təqdimatları haqqında ətraflı məlumat verilib, tələbələrin məqalə və təqdimatlarının, eləcə də elektron sertifikatların https://volunteer.ereforms.gov.az saytında yerləşdirildiyi diqqətə çatdırılıb.
Tədbirdə BMU-nun Təcrübə şöbəsinin sədri Həsi Qasımov və müəllimi Yasər Əhmədov da çıxış edərək, könüllü proqramının məzunlar üçün yaratdığı imkanlardan danışıblar.
Tədbirin sonunda təcrübə müddətini uğurla başa vuran, fərqlənən könüllülərə sertifikat və təşəkkürnamələr təqdim olunub.

10 students of Baku Engineering University (BEU) majoring Public Administration took part in the VI internship organized at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication of the Republic of Azerbaijan (CAERC). As part of the internship, ended in February-May of this year, a graduation day was organized for students of BEU, as well as other universities (Azerbaijan State Oil and Industry University, Azerbaijan University of Architecture and Construction).
Speaking at the event, Ramil Huseyn, Deputy Executive Director of CAERC, noted the essence of the volunteer program, noting that the goal was to identify and effectively use the existing potential of young people in the economic and analytical spheres. The center aims to guide young people towards their future careers, as well as to support the effective organization of leisure time. Expressing his gratitude to the students and university representatives participating in the program, the CAERC official emphasized that he was pleased with the contributions of the volunteers to the Center.
Afterwards, the event provided detailed information about the activities of the interns, trainings and interns 'presentations organized within the "Individual Development Program." Moreover, it was also pointed out that students' articles and presentations, as well as electronic certificates were posted on the website https://volunteer.ereforms.gov.az.
Hasi Gasimov, Chairman of the Internship Department of BEU, and teacher Yasar Ahmadov also spoke about the opportunities created by the volunteer program for graduates.
At the end of the event, certificates and letters of appreciation were presented to the distinguished volunteers who successfully completed the internship.