“Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” adlı Erasmus+ layihəsi çərçivəsində xarici tərəfdaşların iştirakı ilə 6-cı idarəetmə görüşü keçirilib.
Bakı Biznes Universitetində təşkil olunan tədbirdə layihə konsorsiumunun üzvü olan 15 Azərbaycan universitetinin məsul şəxsləri və Avropa tərəfdaşları iştirak edib.
Bakı Mühəndislik Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru, dos. Elçin Süleymanov və Xarici əlaqələr və layihələrin idarəolunması şöbəsinin müdiri Nərmin Ələkbərovanın qatıldığı tədbirdə öncə layihə koordinatoru Gülşən Bayramova mövcud layihə fəaliyyətləri ilə bağlı qısa təqdimatla çıxış edib.
Sonra elmi işlər, tələbə və məzunlarla iş üzrə komitə sədrlərinin hesabatı dinlənilib, eyni zamanda layihənin keyfiyyət təminatı və monitorinqi ilə bağlı xarici ekspert George Dafoulasın sualları iştirakçılar tərəfindən cavablandırılıb.
Tədbirin sonunda layihənin WP4 və WP5 iş paketlərinə uyğun olaraq nəzərdə tutulan fəaliyyətlər, layihənin icrası ilə bağlı təşkilati və maliyyə məsələləri, layihə fəaliyyətinin ictimailəşdirilməsi tədbirləri haqqında da geniş müzakirələr aparılıb. Yekunda menecerlər tərəfindən növbəti mərhələlərdə yerinə yetiriləcək işlər dəqiqləşdirilib və bir sıra tapşırıqlar qarşıya qoyulub.
Qeyd edək ki, bu layihənin məqsədi milli inkişaf strategiyalarına uyğun olaraq rektorlar konfransı vasitəsilə universitetlər arasında hərtərəfli əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdir. Konfrans yerli universitetlərin təhsil proqramlarının beynəlmiləlləşməsinə və universitetlərin rəqabət qabiliyyətinin yüksəldilməsinə əsaslı dəstək olacaq.

The 6th management meeting has been held with the participation of foreign partners within the framework of the Erasmus+ project "Establishment of the Rectors' Conference in Azerbaijan".
Officials of 15 Azerbaijani universities and European partners who are members of the project consortium participated in the event organized at Baku Business University.
At the event, which was attended by Baku Engineering University Vice-Rector for scientific affairs, assoc.prof. Elchin Suleymanov and the head of the Department of International Relations and Project Management Narmin Alakbarova, the project coordinator Gulshan Bayramova made a short presentation about the current project activities.
Later, the report of the chairmen of the committee on scientific affairs, work with students and graduates was listened to, as well as the questions of the foreign expert George Dafoulas regarding the quality assurance and monitoring of the project were answered by the participants.
At the end of the event, extensive discussions were held about the activities planned in accordance with the WP4 and WP5 work packages of the project, organizational and financial issues related to the implementation of the project, and publicizing the project activities. The managers specified the tasks to be performed in the next stages and set a number of tasks.
Of note, the purpose of this project is to develop comprehensive cooperation between universities through the rectors' conference in accordance with national development strategies. The conference will provide substantial support for the internationalization of the educational programs of local universities and the improvement of the competitiveness of universities.