Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) tələbələrinin istehsalat təcrübəsinin yekunlaşması ilə bağlı Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat Agentliyinin (DOST) törəmə təşkilatı olan DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzində (RİM) tədbir keçrilib.
Tədbirdə BMU-nun informasiya texnologiyaları və kompüter mühəndisliyi ixtisasının 5 tələbəsi öz hesabatlarını təqdim ediblər. Təcrübə fəaliyyətləri haqda məlumat verən tələbələr həmin dövrdə yerinə yetirdikləri layihələrdən danışıblar.
Tələbələrin hesabatları yüksək qiymətləndirilib, eyni zamanda təcrübələrini uğurla başa vuran tələbələrin işlə təmin olunacağı vurğulanıb.
Cari tədris ilində Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində olan qurumlara müxtəlif ixtisaslar üzrə BMU-nun 20 tələbəsi istehsalat təcrübəsinə göndərilib. Tələbələr təcrübələrini nazirliyin DOST RİM ilə yanaşı, Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidməti və DOST İş Mərkəzində keçiblər.
Xatırladaq ki, BMU tələbələrinin istehsalat və pedaqoji təcrübəsi 16 fevral - 24 may 2023-cü il tarixlərini əhatə edib.

An event was held at the DOST Digital Innovations Center (DOST DIC), a subsidiary organization of the Agency for Sustainable and Operational Social Security (DOST Agency) under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, regarding the conclusion of the industrial experience of Baku Engineering University (BEU) students.
At the event, 5 students of BEU Information Technologies and Computer Engineering Departments presented their reports. The students who gave information about their internship activities talked about the projects they completed during that period.
The students' reports were highly appreciated, as well as, it was emphasized that the students who successfully completed their internships will be provided with jobs.
In the current academic year, 20 students of BEU in various specialties were sent for industrial internship to institutions under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population. Moreover, the students completed their internship at the State Labor Inspection Service and the DOST Job Center.
Of note, the industrial and pedagogical internship of BEU students covered the period from February 16 to May 24, 2023.