Bu il Bakı Mühəndislik Universitetinə (BMU) bakalavriat səviyyəsi üzrə qəbul olan abituriyentlərin 265 nəfəri 500-dən yuxarı, 52 nəfəri isə 600-700 bal arasında nəticə göstərib.
600-dən yuxarı bal toplayaraq BMU tələbəsi adını qazananların hamısı dövlət sifarişi əsasında ingilis dili bölməsində təhsil alacaq. Yüksək nəticə əldə edən tələbələrin 24-ü informasiya təhlükəsizliyi, 12-si kimya mühəndisliyi, 11-i informasiya texnologiyaları, digərləri isə kompüter mühəndisliyi, riyaziyyat və kompüter elmləri ixtisaslarında təhsil almağa üstünlük verib. Onlar haqqında ətraflı məlumatı qeyd olunan link vasitəsilə əldə etmək mümkündür: https://beu.edu.az/az/high_scoring_student/2024
Qeyd edək ki, bu il BMU-nun bakalavriat səviyyəsinə 36 ixtisas üzrə qəbul həyata keçirilib, iki dəfə artan qəbul planı əsasında Azərbaycan bölməsi (əyani) üçün 1540, qiyabi təhsil forması üzrə 220, ingilis bölməsi (əyani) üzrə 525 yer ayrılıb və qəbul planı 95 faiz dolub.

This year, 265 of the applicants admitted to the Baku Engineering University (BEU) at the undergraduate level scored above 500, and 52 have scored between 600-700 points.
All those who earn the title of BEU student by scoring above 600 will study in the English language department based on the state order. 24 of the students who achieved high results preferred to study in information security, 12 in chemical engineering, 11 in information technologies, and others in computer engineering, mathematics and computer sciences. Detailed information about them can be obtained through the mentioned link: https://beu.edu.az/az/high_scoring_student/2024
It should be noted that this year, admission to the undergraduate level of BEU was carried out in 36 majors, based on the twice-increased admission plan, 1540 places were allocated for the Azerbaijani section (full-time), 220 for correspondence education, and 525 places for the English section (full-time) and the admission plan 95 percent filled.