BMU-ya sənəd vermiş 22 doktorant növbəti mərhələyə buraxılıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya qəbul komissiyasının iclası keçirilib.
İclasda elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektor Ağası Məlikov ölkəmizdə yüksəksəviyyəli elmi kadr potensialının formalaşdırılması, gənclərin elmə marağının artırılması istiqamətində atılan addımları vurğulayıb.  Eyni zamanda, elmi fəaliyyətin gücləndirilməsi və kadrların hazırlığı prosesində təhsil müəssisələrinin üzərinə düşən vəzifələrə diqqət çəkib.
Doktoranturaya qəbul olmaq istəyən şəxslərin ixtisas uyğunluğunun müəyyənləşdirilməsi zamanı qərarların obyektivlik və ədalət prinsipləri əsasında verilməsinin vacibliyini deyən Ağası Məlikov iddiaçılara uğurlar arzulayıb.
İclasda qəbul qaydaları və şərtləri barədə məlumat verildikdən sonra iddiaçılar seçdikləri ixtisaslarla bağlı komissiya üzvlərinin suallarını cavablandırıblar.
Ardınca elmi rəhbərlərlə müzakirələr aparılıb və doktoranturaya qəbul olmaq istəyən şəxslərin ixtisas uyğunluqları yoxlanılıb.
Sonda BMU-ya sənəd vermiş 22 doktorantın növbəti mərhələyə-imtahanlara buraxılması haqqında müvafiq qərar verilib.

A meeting of the admission committee for the doctoral program for the Doctor of Philosophy program has been held at Baku Engineering University (BEU).
At the meeting, Vice-Rector for Science and Innovation Agasi Malikov emphasized the steps taken in our country to form the potential of high-level scientific personnel and increase the interest of young people in science. Moreover, he drew attention to the tasks of educational institutions in the process of strengthening scientific activity and training personnel.
Noting the importance of making decisions based on the principles of objectivity and justice when determining the qualifications of those wishing to be admitted to doctoral studies, Agasi Malikov wished the applicants success.
After being informed about the admission rules and conditions at the meeting, the applicants answered the questions of the commission members regarding the specialties they had chosen.
Later, discussions were held with the scientific supervisors and the qualifications of those wishing to be admitted to doctoral studies were checked.
At the end, a relevant decision was made to admit 22 doctoral students who had submitted documents to BEU to the next stage - exams.