Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mexanika mühəndisliyi ixtisasının tələbələri 2021/2022-ci tədris ilinin yaz semestrində “Tabaterra” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) ilə qarşılıqlı əməkdaşlıq çərçivəsində adıçəkilən müəssisədə istehsalat təcrübəsi keçirlər.
Tələbələrimiz Elmir Əliyev, Hüseyn Əlizadə, İlkin Məmmədzadə, Sahib Baxşəliyev və Vaqif Mustafayev “Tabaterra” QSC-nin əməkdaşları tərəfindən test yoxlama imtahanından uğurla keçərək həmin şirkətdə istehsalat təcrübəsində olmaq üçün vəsiqə əldə ediblər. Eyni zamanda, tələbələrin müəyyən məbləğdə əmək haqqı almaqla işçilərin təmin olunduğu sahələrin xidmətindən də (nəqliyyat və nahar yeməkləri daxil) yararlanmasına şərait yaradılıb.
Mexanika mühəndisliyi kafedrasının müdiri, dosent Asif Quliyev və kafedranın dosenti Natiq Rzayevlə şirkətin İnsan Resusları departamentinin müdiri Nisə Əliyeva və İstehsalat şöbəsinin usta mexaniki Raqif Həsənov arasında keçirilən görüşdə təcrübələrin davamlı keçirilməsi və tələbələrin işlə təmin olunması ilə bağlı geniş müzakirələr aparılıb.
Şirkətin nümayəndələri tələbələrin bilik və bacarıqlarından məmnunluqlarını, gələcəkdə onların işlə təmin olunacaqları istiqamətində müvafiq addımların atılacağını bildiriblər.

Within the framework of mutual cooperation with Tabaterra Closed Joint-Stock Company (CJSC), student of Mechanical Engineering Department of Baku Engineering University(BEU) undergo an internship at the specified enterprise in the 2021/2022 academic year.
Elmir Aliyev, Huseyn Alizade, Ilkin Mammadzade, Sahib Bakhshaliyev and Vagif Mustafayev , BEU student, passed the test by the employees of "Tabaterra" CJSC and gained the right to have an internship in that company. At the same time, students were provided with the opportunity to benefit from empleyee services (including transportation and lunch) with a certain amount of salary.
Extensive discussions were held on continuous internship and employment of students at the meeting among head of Mechanical Engineering Department Asif Guliyev, assoc.prof. of the Department Natig Rzayev, HR Director of Tabaterra CJSC Nisa Aliyeva and the master mechanic of the company Rafig Hasanov.
Representatives of the company expressed their satisfaction with the knowledge and skills of students, and noted that appropriate steps would be taken to provide them with jobs in the future.