Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Azercell Telekom” MMC ilə birgə təşkil olunan “CyberCell Hackathon 2025” başa çatıb.
Yarışmaya ölkə üzrə ali təhsil müəssisələrindən 100-dən çox komanda, ümumilikdə isə 300-dən artıq gəncin müraciəti qəbul olunub. Onlardan 25 komanda final mərhələsində öz ideya və texnoloji həllərini təqdim etmək hüququ qazanıb. Finalda iştirakçılar kibertəhlükəsizlik, süni intellekt və innovativ texnologiyalar istiqamətində layihələrini nümayiş etdiriblər. Münsiflər heyətinin qiymətləndirməsi nəticəsində ən yüksək xalları toplayan komandalar qalib elan olunublar.
I yerə “Cybergillər”, II yerə “{{ 7* 7 }}” , III yerə “Oxrmrf” komandaları çıxıb.
Tədbirin bağlanış mərasimində BMU-nun elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektoru Ağası Məlikov çıxış edərək yarışmanın tələbələrin bilik və bacarıqlarının inkişafında, eləcə də universitet-şirkət əməkdaşlığının güclənməsində mühüm rol oynadığını bildirib. Prorektor qalib komandaları və iştirakçıları təbrik edərək onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Sonra “Azercell Telekom”un İnsan kapitalının idarə edilməsi departamentinin direktoru Dilarə Hüseynova, Təhlükəsizlik departamentinin direktoru Fuad Səfərov yekun nitq ilə çıxış ediblər. Onlar gənclərin inkişafına göstərilən diqqəti şirkətin sosial məsuliyyət strategiyasının bir istiqaməti olduğunu deyiblər. Həmçinin yarışmada iştirak edən tələbələrin enerjisi, potensialı yüksək qiymətləndirilib, müasir texnoloji sahələrdə bacarıqlı gənclərin bütün strukturlar üçün vacibliyi qeyd olunub.
Çıxışlardan sonra yarışmanın qalibləri mükafatlandırılıb. I yerin qalibi 4000 manat, II yerin qalibi 3000 manat, III yerə çıxan komanda isə 2000 manat pul mükafatı ilə təltif edilib.

Winners of "CyberCell Hackathon" Organized by BEU and "Azercell" Awarded
The "CyberCell Hackathon 2025" organized jointly by Baku Engineering University (BEU) and "Azercell Telekom" LLC has concluded.
Applications were received from more than 100 teams from higher education institutions across the country, with a total of over 300 young people participating. Of these, 25 teams earned the right to present their ideas and technological solutions in the final stage. In the finals, participants showcased their projects in the fields of cybersecurity, artificial intelligence, and innovative technologies. Following the evaluation by the jury, the teams that scored the highest points were declared winners.
The "Cybergillər" team took first place, "{{ 7* 7 }}" took second place, and the "Oxrmrf" team took third place.
At the closing ceremony of the event, BMU's Vice-Rector for Science and Innovation, Agasi Malikov, delivered a speech noting that the competition played an important role in developing students' knowledge and skills, as well as strengthening university-company cooperation. The Vice-Rector congratulated the winning teams and participants, wishing them success in their future endeavors.
Subsequently, Dilara Huseynova, Director of the Human Capital Management Department of "Azercell Telekom," and Fuad Safarov, Director of the Security Department, delivered closing remarks. They stated that the attention given to the development of young people is one of the directions of the company's social responsibility strategy. Additionally, the energy and potential of the students participating in the competition were highly praised, and the importance of skilled young people in modern technological fields for all organizations was emphasized.
Following the speeches, the winners of the competition were awarded. The first-place winner received a cash prize of 4,000 manats, the second-place winner received 3,000 manats, and the third-place team was awarded 2,000 manats.