Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) “İnformasiya təhlükəsizliyi” ixtisasının tələbəsi Aysun Eyyubova və “Kompüter mühəndisliyi” ixtisasının tələbəsi Aysun Cəfərova “Gənc qızların təhsilinə dəstək” layihəsi çərçivəsində həyata keçirilən “Hənifə Məlikova-Zərdabi adına təqaüd proqramı 2025”in qalibləri sırasında yer alıblar.
Layihə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Elm və Təhsil Nazirliyi və Təhsilin İnkişafı Fondunun birgə təşəbbüsü ilə həyata keçirilir. Təqaüd proqramının təqdimat mərasimində qalib tələbələrə təltiflər təqdim olunub.
Bu tədris ilində proqramdan ümumilikdə 93 tələbə qız yararlanacaq.
2021-ci ildən həyata keçirilən təqaüd proqramı qızların təhsil imkanlarının genişləndirilməsinə, onların elmi, sosial və ictimai həyatda daha fəal iştirakına töhfə vermək məqsədi daşıyır.

Aysun Eyyubova, a student majoring in "Information Security" at Baku Engineering University (BEU), and Aysun Jafarova, a student majoring in "Computer Engineering," have become winners of the "Hanifa Malikova-Zardabi Scholarship Program 2025," implemented within the framework of the "Support for Young Girls' Education" project.
The project is being implemented through the joint initiative of the State Committee on Family, Women and Children's Issues, the Ministry of Science and Education, and the Education Development Fund. At the scholarship program's award ceremony, winning students were presented with awards.
A total of 93 female students will benefit from the program during this academic year.
The scholarship program, which has been implemented since 2021, aims to expand girls' educational opportunities and contribute to their more active participation in scientific, social and public life.