Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Mühəndislik fakültəsinin tələbələrinin “SOCAR Downstream Management” MMC-nin əməkdaşları ilə görüşü keçirilib.
Gələcək mühəndislərin şirkətlə bağlı məlumatlandırılmasını təmin etmək məqsədilə təşkil olunan tədbirdə MMC-nin Öyrənmə və inkişaf üzrə mütəxəssisi Aytən Cəbrayılzadə təqdimatla çıxış edib. İstehsalat müəssisəsinin Heydər Əliyev adına Neft Emalı Zavodunda (NEZ) Modernləşdirmə və Yenidənqurma Layihəsinin idarə edilməsi məqsədilə SOCAR-ın təsisçiliyi ilə 2020-ci ildə fəaliyyətə başladığını qeyd edən A.Cəbrayılzadə 1200-dən artıq əməkdaşı olan şirkətin fəaliyyət istiqamətəri, hədəfləri, təşkilati strukturu, əmək şəraiti haqda ətraflı danışıb.
Sonra şirkətin baş mühəndisləri Ramin Məcidov və Fərid Novruzov Heydər Əliyev adına NEZ-in yenidənqurma və modernizasiyası, həmçinin tarixçəsi, istehsalat sahələri, yanacaq istehsalı sektorunda tutduğu mövqe, neft emalı texnologiyası və s. ilə bağlı ətraflı məlumat veriblər.
Tədbirin sual-cavab qismində fəallığı ilə seçilən tələbələr “SOCAR Downstream Management” MMC-nin hədiyyələri ilə mükafatlandırılıblar.

Baku Engineering University (BEU) students of the Faculty of Engineering have had a meeting with the employees of "SOCAR Downstream Management" LLC.
Aytan Jabrayilzada, LLC Learning and Development Specialist, delivered a presentation at the event, which was organized in order to inform future engineers about the company. Noting that the production facility started operating in 2020 with the establishment of SOCAR for the purpose of managing the Reconstruction and Modernization Project at the Heydar Aliyev Oil Refinery (HAOR), A. Jabraylzada talked about the company's activities, goals, organizational structure, labor, and more than 1,200 employees.
Then the chief engineers of the company, Ramin Majidov and Farid Novruzov, gave detailed information about the reconstruction and modernization of the Heydar Aliyev Oil Refinery (HAOR), as well as its history, production areas, its position in the fuel production sector, oil refining technology, etc.
The students who participated in the question-and-answer session of the event were awarded gifts from "SOCAR Downstream Management" LLC.