Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələrinin 2022-2023-cü tədris ilinin yaz semestrində təşkil olunan pedaqoji təcrübələri davam edir.
Fakültənin sonuncu kursunda təhsil alan tələbələr pedaqoji təcrübə zamanı nəzəri materialların mənimsənilməsi ilə yanaşı, qazandıqları bilik, bacarıq və vərdişləri dərs prosesində tətbiq edir, yeni tədris metodları ilə tanış olurlar.
Təcrübə dövründə tələbələrdə pedaqoji səriştəliliyin artırılması, pedaqoq kimi formalaşma, pedaqoji sahədə əldə edilən bacarıqların təkmilləşdirilməsi və dərinləşdirilməsi kimi məsələlərə diqqət yetirilir, peşəkarlığın yüksəldilməsi üçün onlara müvafiq təlim-tədris vərdişləri aşılanır.
Təcrübə zamanı fəallığı ilə diqqət çəkən BMU tələbələrinə növbəti tədris ilində iş təklif olunub.
Pedaqoji ixtisaslarda tədris dilinin ingilis dili olması nəzərə alınaraq, bütün tələbələrin pedaqoji təcrübəsi beynəlxalq və özəl liseylərdə təşkil edilib. Bu məktəblər sırasında Azərbaycan Britaniya Kolleci (ABC), XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi, Landau məktəbi, Zirvə liseyi, CELT Kolleci, İdrak liseyi, İstanbul liseyi və Hədəf liseyi yer alır.
Qeyd edək ki, BMU tələbələri üçün 16 fevral tarixindən start verilən istehsalat və pedaqoji təcrübənin 24 may tarixində başa çatması nəzərdə tutulur.

The pedagogical internship of the students of Baku Engineering University (BEU) organized in the spring semester of the 2022-2023 academic year continues.
Students studying in the last year of the faculty, in addition to mastering theoretical materials during pedagogical internship, apply the acquired knowledge, skills and habits in the teaching process, get acquainted with new teaching methods.
During the internship period, attention is paid to issues such as increasing the pedagogical competence of students, becoming a teacher, improving and deepening the acquired skills in the pedagogical field, and instilling in them appropriate teaching and learning habits to increase professionalism.
BEU students who were distinguished by their activity during the internship were offered a job in the next academic year.
Taking into account that the language of education in pedagogical specialties is English, the pedagogical internship of all students was organized in international and private high schools. These schools include Azerbaijan British College (ABC), 21st Century International Education and Innovation Center, Landau School, Zirva Lyceum, CELT College, Idrak Lyceum, Istanbul Lyceum and Hadaf Lyceum.
It should be noted that the industrial and pedagogical internship for BEU students, which started on February 16, is expected to end on May 24.