BMU tələbələrinin hazırladığı dronlar FHN Akademiyasındakı sərgidə nümayiş etdirilib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) bir qrup əməkdaş və tələbələri Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Akademiyasında ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyi ilə əlaqədar təşkil olunan konfrans və sərgidə iştirak ediblər.
Universitetin Mühəndislik fakültəsinin əməkdaşları-dekan Hüseyn Mirzəyev, dekan müavini Osman  Mirzəyev, Logistika və nəqliyyat texnologiyaları kafedrasının müdiri Bəxtiyar Namazovun qatıldığı sərgidə fakültə tələbələri tərəfindən hazırlanmış robot və dronlar nümayiş olunub.
BMU-nun stendində tələbələr tərəfindən sərgilənən layihələr ziyarətçilərin və FHN Akademiyasının rəisi, general-mayor Baba Salayevin marağına səbəb olub. Stendlə yaxından tanış olan general-mayor Baba Salayevin layihələrlə, xüsusilə hazırlanan dronlarla bağlı suallarını BMU tələbələri ətraflı cavablandırıblar.

Drones developed by BEU students displayed at exhibition of Academy of MES
A group of employees and students of Baku Engineering University (BEU) have participated in the conference and exhibition organized in connection with the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev at the Academy of the Ministry of Emergency Situations (MES).
Robots and drones developed by students of the faculty were displayed at the exhibition, attended by employees of the University's Faculty of Engineering, Dean Huseyn Mirzayev, Deputy Dean Osman Mirzayev, Head of the Department of Logistics and Transport Technologies Bakhtiyar Namazov.
The projects exhibited by the students at the BEU stand attracted the interest of visitors and the head of the Academy of MES, Major General Baba Salayev. BEU students answered in detail the questions of Major General Baba Salayev, who got acquainted with the stand, about the projects, especially the drones being developed.
At the end of the event, the students got acquainted with the various designated laboratories of the Academy.