BMU tələbələrinə tibbi xidmətlər üçün endirim fürsəti
“Referans Medical Group” TələbəPlus-a qoşulub. Bununla əlaqədar Təhsilin İnkişafı Fondu (TİF) və “Referans Medical Group” arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb. Müqaviləyə əsasən tələbələr TələləPlus kartı ilə “Referans Medical Group”un ölkə üzrə bütün filiallarında təqdim olunan tibbi xidmətlər üçün 10% endirim əldə edə biləcəklər. Eyni zamanda, tələbələr Bakıda yerləşən bütün filiallarda ildə bir dəfə olmaqla ödənişsiz çek-ap müayinəsindən yararlanmaq imkanı əldə edirlər (https://shorturl.at/icUJn).
Çek-ap-a terapevt müayinəsi, görmənin yoxlanması, boy, çəki, bədən kütlə indeksi monitorinqi, ağciyərlərin rentgen müayinəsi, qarın boşluğu USM, qanın ümumi analizi xidmətləri daxildir.
Çek-ap müayinəsi ilə bağlı öncədən qeydiyyat mütləqdir və çağrı mərkəzi ilə *0033 nömrəsi vasitəsilə əlaqə saxlanılmalıdır.
Qeyd edək ki, “TələbəPlus” layihəsi TİF, Kapital Bank və “Visa” beynəlxalq ödəmə texnologiyaları şirkətinin əməkdaşlığı çərçivəsində gerçəkləşdirilir və vahid tələbə kartlarının tətbiq edilməsini nəzərdə tutur. Builki tədris ilindən etibarən tətbiq olunan vahid tələbə kartı universitetə giriş-çıxış, debet, ödəniş kartı kimi istifadə ilə yanaşı, tələbələrə endirim, güzəşt və kəşbək imkanları təklif edir. Ötən ilin sentyabrında BMU  ilə  Təhsilin İnkişafı Fondu arasında “TələbəPlus” layihəsi çərçivəsində əməkdaşlıq müqaviləsi imzanıb və universitet layihəyə qoşulan ilk ali təhsil ocaqlarından biri olub.

“Referans Medical Group” has joined StudentPlus. In this regard, a cooperation agreement has been signed between the Education Development Fund (EDF) and “Referans Medical Group”. According to the agreement, students will be able to receive a 10% discount on medical services provided in all branches of “Referans Medical Group” across the country with their “ReferansPlus” card. Moreover, students will have the opportunity to benefit from free check-ups once a year in all branches located in Baku (https://shorturl.at/icUJn).
Check-up includes therapist examination, vision screening, height, weight, body mass index monitoring, lung X-ray examination, abdominal ultrasound, and general blood analysis services.
Prior registration for the check-up examination is mandatory and the call center should be contacted by calling *0033.
Of note, the “StudentPlus” project is being implemented within the framework of cooperation among EDF, Kapital Bank and the international payment technology company “Visa” and involves the application of unified student cards. The unified student card, which has been applied since this academic year, offers students discounts, concessions and shopping opportunities in addition to being used as an entrance and exit card, debit and payment card to the university. In September of last year, a cooperation agreement was signed between BEU and the Education Development Fund within the framework of the “StudentPlus” project, and the university was one of the first higher education institutions to join the project.