Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tələbələr üçün startaplarla bağlı növbəti məlumatlandırıcı tədbir təşkil olunub.
Tədbirdə "ASE Asya Afrika Hızlı Kargo ve Dağıtım" MMC-nin direktor köməkçisi Tural Məmmədov təmsil etdiyi şirkətin yeni startap layihəsi haqda təqdimatla çıxış edib. Bildirib ki, bu layihəyə gənc kadrları cəlb etmək niyyətində olan şirkət startap komandası üçün proqramlaşdırma (back-end, front-end) ilə maraqlanan tələbə və məzunların axtarışındadır. BMU tələbələrini şirkətdə təcrübə keçməyə dəvət edən MMC rəsmisi onlara təcrübə proqramı, peşəkar komanda ilə işləmə imkanlarından söz açıb.
T.Məmmədov, həmçinin adıçəkilən MMC-nin fəaliyyət istiqamətləri haqda tələbələrə məlumat verib. Qeyd edilib ki, şirkət hava yolu daşımaları, beynəlxalq kuryer xidməti, quru yolu daşımaları, konteyner (dəniz yolu) daşıma növləri üzrə logistika xidmətləri göstərilməsi sahəsində 29 illik təcrübəyə malikdir. Son 8 il ərzində elektron ticarət sahəsində də fəal iştirakı ilə seçilən MMC-nin hazırda müxtəlif ölkələrdə yüksək dövriyyəyə malik beynəlxalq onlayn platformaları aktiv fəaliyyətdədir.
Tədbirin sonunda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb və şirkətdə təcrübə keçmək istəyən tələbələrin qeydiyyatı aparılıb.

Tural Mammadov, assistant director of "ASE Asya Afrika Hızlı Kargo ve Dağıtım" LLC, made a presentation about the new startup project of the company he represented. He noted that the company, which intended to attract young personnel to this project, was looking for students and graduates interested in programming (back-end, front-end) for the startup team. Inviting the BEU students to have an internship at the company, the LLC official told them about the internship program and the opportunities to work with a professional team.
T. Mammadov also informed the students about the activities of the mentioned LLC. It was noted that the company has 29 years of experience in providing logistics services for air transportation, international courier service, road transportation, and container (sea) transportation. During the last 8 years, LLC, which has been distinguished by its active participation in the field of electronic commerce, currently has international online platforms with high turnover in various countries.
At the end of the event, the students' questions were answered, and the students who wanted to have internship at the company were registered.