Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Koreya dili bacarıqlarının qiymətləndirilməsi üzrə 102-ci TOPİK (Test of Proficiency in Korean) imtahanı keçirilib. İmtahan Koreya Respublikasının Azərbaycandakı Səfirliyi və BMU ilə bu ölkənin İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) təşkilatçılığı ilə baş tutub.
İki hissədən ibarət imtahanda 67-si BMU-İNHA İDP çərçivəsində təhsil alan tələbələr olmaqla, ümumilikdə 304 nəfər iştirak edib. İlk mərhələdə Koreya dilində olan mətnlər oxunub, müvafiq suallar cavablandırılıb. İkinci mərhələdə isə dinləmə və yazma bacarıqları üzrə səviyyələr müəyyənləşdirilib.
2020-ci ildən gerçəkləşdirilən BMU-İNHA İDP çərçivəsində tələbələrin Koreya dilini mənimsəməsi və TOPİK imtahanından müvəffəqiyyətlə keçməsi üçün müvafiq addımlar atılır.
İmtahanın nəticələri Koreyanın Beynəlxalq Təhsil İnstitutu tərəfindən noyabr ayının sonlarında elan ediləcək.

BEU organizes next TOPIK exam
The 102nd TOPIK (Test of Proficiency in Korean) exam has been held at Baku Engineering University (BMU) to assess Korean language skills. The exam was organized by the Embassy of the Republic of Korea in Azerbaijan and the dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented between BEU and INHA University of this country.
A total of 304 people, including 67 students studying within the BEU-INHA DDP, participated in the two-part exam. In the first stage, texts in Korean were read and relevant questions were answered. In the second stage, levels of listening and writing skills were determined.
Within the framework of the BEU-INHA DDP, which has been implemented since 2020, appropriate steps are being taken to ensure that students master the Korean language and successfully pass the TOPIK exam.
The results of the exam will be announced by the National Institute for International Education in late November.