BMU tələbələri üçün "STEAM Azerbaijan" layihəsinə qoşulmaq imkanı
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsil İnstitutunun dəstəyi ilə 2019-2020-ci tədris ilindən start götürən "STEAM Azerbaijan" layihəsinə qoşula bilərlər.
“Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalı 2022”-də iştirak etmək üçün müvafiq şərtlər nəzərdə tutulur. Belə ki, müsabiqəyə bir layihə rəhbəri və üç tələbə olmaqla, dörd nəfərdən ibarət komandalar qatıla bilər. Layihə rəhbərinin eyni kateqoriya üzrə bir neçə komandaya rəhbərlik etməsi mümkündür. Bundan başqa, hər şagird yalnız bir komanda tərkibində istirak edə və yalnız bir kateqoriya üzrə yarışa bilər. Müsabiqədə iştirak üçün tələb olunan qeydiyyat (https://saf.steam.edu.az/az/registration/105) 31 oktyabr 2022-ci il tarixinə qədər davam edəcək. Qeydiyyat bitdikdən sonra komandalara seçim mərhələləri haqqında məlumat veriləcək.
Qeyd edək ki, cari ilin 5-9 dekabr tarixlərində “Bakı Ekspo Mərkəzi”ndə baş tutacaq festival 10 yarış və 1 sərgi kateqoriyası üzrə təşkil olunacaq. Festivalın keçirilməsində məqsəd STEAM əsaslı tədrisin təşviqi, şagirdlər arasında XXI əsr bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, yaradıcı, rəqəmsal texnologiya biliciləri olan şagird və tələbələrin aşkarlanması və şəbəkələşməsi, innovasiyalar və rəqəmsallaşma üzrə beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsidir.

Students of Baku Engineering University (BMU) can join the "STEAM Azerbaijan" project starting from the 2019-2020 academic year with the support of the Education Institute of the Ministry of Science and Education.
Appropriate conditions for participation in the "International STEAM Azerbaijan Festival 2022" are provided. Thus, teams consisting of four people, including one project leader and three students, can attend the competition. It is possible for the project manager to lead several teams in the same category. In addition, each student can participate in only one team and compete in only one category. The registration required for participation in the competition (https://saf.steam.edu.az/az/registration/105) will continue until October 31, 2022. After registration, the teams will be informed about the selection stages.
Of note the festival, to be held in "Baku Expo Center" on December 5-9 this year, will be organized in 10 competitions and 1 exhibition category. The festival aims to promote STEAM-based education, develop 21st century skills among students, identify and network creative, digital technology-savvy students and students, and study international experience in innovation and digitalization.