BMU tələbələri “SOCAR Downstream Management” MMC ilə tanış olublar
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Pedaqoji fakültəsinin Kimya müəllimliyi ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri “SOCAR Downstream Management” MMC-nin iş fəaliyyəti ilə yaxından tanış olublar.
BMU-nun Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin təşəbbüsü ilə MMC-yə təşkil olunan sahə gəzintisi tələbələrin "Neft kimyası" fənni üzrə praktiki məlumatlar əldə etmələri məqsədilə gerçəkləşdirilib.
Səfər zamanı tələbələrə zavodun mühəndisləri tərəfindən neftin ilkin emalı, neft məhsullarının işlənmə metodları və digər qurğuların iş prinsipi haqqında ətraflı məlumat verilib.
Qeyd edək ki, “SOCAR Downstream Management” MMC Heydər Əliyev adına Neft Emalı Zavodunda (NEZ) Modernləşdirmə və Yenidənqurma Layihəsinin idarə edilməsi məqsədilə fəaliyyətə başlayıb.

Students majoring in Chemistry Education of Education Faculty of Baku Engineering University (BEU) have gotten acquainted with the work activities of "SOCAR Downstream Management" LLC.
The field trip, organized at the initiative of the Department on work with enterprises and career, to LLC was carried out for students to get practical information on the subject of "Petroleum chemistry"
During the visit, the engineers of the plant provided the students with detailed information about the primary processing of oil, methods of processing oil products, and the working principle of other facilities.
Of note, "SOCAR Downstream Management" LLC is launched to manage the Modernization and Reconstruction Project in Heydar Aliyev Oil Refinery (HAOR).