Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri ali məktəb tələbələri arasında ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Elm festivalı" çərçivəsində Fizika, Riyaziyyat və Kimya fənləri üzrə Respublika Olimpiadasının qalibləri sırasında yer alıblar.
Belə ki, Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, Bakı Dövlət Universiteti və Təhsil İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə baş tutan Olimpiadada BMU-nun Pedaqoji fakültəsinin Fizika müəllimliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Arzu Alxanova (Fizika fənni üzrə) III yeri qazanıb.
Olimpiadada BMU-nun digər tələbələri də uğur əldə ediblər. Universitetin Kimya müəllimliyi ixtisasının III kurs tələbəsi Xədicə Abdullazadə (Kimya fənni üzrə), Kimya müəllimliyi ixtisasının III kurs tələbəsi Ləman Məmmədova (Kimya fənni üzrə) və Riyaziyyat müəllimliyi ixtisasının II kurs tələbəsi Amin Rzayev (Riyaziyyat fənni üzrə) həvəsləndirici yerlərə layiq görülüblər.
Olimpiadada 10 ali təhsil ocağından ümumilikdə Fizika fənni üzrə 61, Riyaziyyat fənni üzrə 94, Kimya fənni üzrə 60 tələbə iştirak edib. Müsabiqənin nəticələrinə əsasən, 30 tələbə Olimpiadanın qalibi (3 nəfər I yer, 6 nəfər II yer, 9 nəfər III yer, 15 nəfər həvəsləndirici yer) olub.

Students of Baku Engineering University (BEU) have been among the winners of the Republican Olympiad in Physics, Mathematics and Chemistry within the "Science Festival" dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev.
Thus, Arzu Alkhanova, a 4th year student of the Physics Education Department of the Education Faculty of BEU, won the 3rd place in the Olympiad held with the support of the Ministry of Science and Education and the joint organization of the Baku State University and the Institute of Education.
Other students of BEU also achieved success in the Olympiad. Khadija Abdullazade, a third-year student of the University's Chemistry Education Department (Chemistry), Laman Mammadova, a third-year student of Chemistry Education Department (Chemistry), and Amin Rzayev, a second-year student of Mathematics Education Department (Mathematics), were awarded encouraging places.
According to the results of the competition, 30 students won the Olympiad (3 first place, 6 second place, 9 third place, 15 incentive place).