BMU tələbələri “Norm” ASC-də sahə gəzintisində olublar
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Memarlıq və inşaat fakültəsinin İnşaat mühəndisliyi və Nəqliyyat tikintisi mühəndisliyi ixtisasları üzrə təhsil alan II kurs tələbələri “Norm” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində (ASC) sahə gəzintisində olublar.
BMU-nun Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin təşkil etdiyi gəzintidə tələbələrə ASC-nin fəaliyyəti, tikinti materialları istehsalçısı və xidmət təminatçısı kimi qarşıya qoyulan hədəfləri haqqında ətraflı məlumat verilib. Bununla yanaşı, gəzinti iştirakçıları qurumun iş prinsipi ilə yaxından tanış olublar.
Sahə gəzintisi zamanı tələbələrə adıçəkilən fakültənin müəllimi Məlahət Babayeva rəhbərlik edib.
Qeyd edək ki, belə sahə gəzintilərinin həyata keçirilməsi BMU və “Norm” ASC arasında imzalanan əməkdaşlıq haqqında razılaşmanın istiqamətlərindən biridir.

Second-year students of the Faculty of Architecture and Construction of Baku Engineering University (BEU) majoring in Civil Engineering and Transportation Engineering were on a field trip to "Norm" Open Joint Stock Company (OJSC).
During the trip, organized by BEU Department on work with enterprises and career, students were provided with detailed information about OJSC's activities and goals as a construction materials manufacturer and service provider. Furthermore, the participants of the trip acquainted with the working principle of the institution.
During the field trip, the students were guided by the teacher of the above-mentioned faculty Malahat Babayeva.
Of note, the implementation of such field trips is one of the directions of the cooperation agreement signed between BEU and "Norm" OJSC.