BMU-nun 2024-2025-ci tədris ili üzrə “Brend tələbə”ləri mükafatlandırılıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) AzEdu.az təhsil portalı və ali məktəblərin birgə əməkdaşlığı ilə reallaşdırılan “Brend tələbə” layihəsi çərçivəsində seçilən tələbələrin mükafatlandırılma tədbiri keçirilib.
Tədbirdə çıxış edənlər- BMU Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Ləman Şərifova, Mühəndislik fakültəsinin dekanı Asif Quliyev, İqtisadiyyat və idarəetmə fükültəsinin dekanı Nəsimi Kamalov layihənin əhəmiyyətini vurğulayıblar. Bildirilib ki, artıq ənənə halını alan bu layihə tələbələrin akademik və sosial fəallıqlarının stimullaşdırılmasına, onların müsbət təhsil nümunələrinin cəmiyyətə təqdim olunmasına xidmət göstərir. Habelə tələbələrin bilik, bacarıq və şəxsi keyfiyyətlərinə əsaslanan belə seçimlər gəncləri məsuliyyətli olmağa, təhsil və inkişaf fəaliyyətlərinə daha həvəslə yanaşmağa təşviq edir.
Tədbirdə AzEdu.az təhsil portalının direktoru Ləman Novruzova artıq 3 ildir həyata keçirilən layihə haqqında məlumat verib və layihəyə artan marağı vurğulayıb. Bildirilib ki, hazırda 29 ali məktəbin qoşulduğu layihənin bütün universitetləri əhatə etməsi nəzərdə tutulur. Eyni zamanda tələbələrin seçim meyarları sırasında akademik göstəricilər, ictimai fəallıq, sosial layihələrdə iştirak, nümunəvi davranış və universitetdaxili təşəbbüslərə töhfələrin əsas götürüldüyü diqqətə çatdırılıb.
Tədbirdə layihə üzrə seçilən BMU-nun aşağıdakı tələbələri təltif olunublar:
Nərmin Hacızadə (Mühəndislik fakültəsi);
Mələk Bayramova (Mühəndislik fakültəsi);
Əminəxatun Bakriyeva (İnformasiya və kompüter texnologiyaları fakültəsi);
Kənan Abbasov (İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi);
Zeynab Əliyeva (Mühəndislik fakültəsi);
Əli Hüseynov (İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi);
Laləzər Həşimova (İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi);
Zəki Əliyarlı (Mühəndislik fakültəsi);
Nilufər Bayramlı (Memarlıq və inşaat fakültəsi);
Şəmistan Nəsibov (İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi).
Sonra layihəyə seçilən tələbələr çıxış edərək onlara göstərilən etimada görə təşəkkürlərini bildiriblər. Çıxışlarda universitetdə yaradılan imkanların onların şəxsi və akademik inkişafında mühüm rol oynadığı, belə təşəbbüslərin tələbələri daha da motivasiya etdiyi vurğulanıb.

BEU Honors "Brand Students" for the 2024-2025 Academic Year
An award ceremony was held at Baku Engineering University (BEU) for the students selected within the framework of the "Brand Student" project, implemented through the joint cooperation of the AzEdu.az education portal and higher education institutions.
Speakers at the event—Chairperson of the BEU Trade Union Committee Laman Sharifova, Dean of the Faculty of Engineering Asif Guliyev, and Dean of the Faculty of Economics and Management Nasimi Kamalov—emphasized the importance of the project. It was noted that this project, which has become a tradition, serves to stimulate students' academic and social activity and to present their positive educational examples to society. Furthermore, such selections, based on students' knowledge, skills, and personal qualities, encourage young people to be responsible and approach their educational and developmental activities with greater enthusiasm.
Laman Novruzova, Director of the AzEdu.az education portal, provided information about the project, which has been carried out for three years, and highlighted the growing interest in it. It was stated that the project, currently involving 29 higher education institutions, is planned to encompass all universities. It was also noted that the selection criteria for students primarily focused on academic performance, public activity, participation in social projects, exemplary conduct, and contributions to intra-university initiatives.
The following selected BEU students were honored at the event:
Narmin Hajizade (Faculty of Engineering);
Melek Bayramova (Faculty of Engineering);
Aminakhatun Bakriyeva (Faculty of Information and Computer Technologies);
Kanan Abbasov (Faculty of Economics and Management);
Zeyneb Aliyeva (Faculty of Engineering);
Ali Huseynov (Faculty of Economics and Management);
Lalezar Hashimova (Faculty of Economics and Management);
Zeki Aliyarli (Faculty of Engineering);
Nilufer Bayramli (Faculty of Architecture and Construction);
Shemistan Nasibov (Faculty of Economics and Management).
Subsequently, the selected students delivered speeches, expressing their gratitude for the trust placed in them. The speakers emphasized that the opportunities created at the university play a crucial role in their personal and academic development, and such initiatives further motivate students.