Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri Bakı Ekspo Mərkəzində XXX Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi-“InterFood Azerbaijan” və XVIII Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı - “Caspian Agro” sərgilərində (13-16 may) startapları ilə təmsil olunurlar.
Sərgilərdə BMU tələbələri Fərid Məmmədov, Rəhim Şirinov, Rəsul Nəcəfli, Mədinə Baba, Əbdurrəhman Heydərli, Məhəmməd Səmədli və Elçin Hacıyevin hazırladığı “Aqrar təyinatlı dron”, “Yaşıl texnologiya startapı-FOSIN”, “Smart Jilet” və “Avtomatik idarəetmə paneli” layihələri nümayiş etdirilir.
Sərgilərin açılışında iştirak edən Prezident İlham Əliyev tanışlıq zamanı gənc startapçılarla xatirə fotosu çəkdirib.
Qeyd edək ki, sərgilərdə 31 ölkədən 450 şirkət, eləcə də ölkəmizdən gənc startapçılar iştirak edirlər.

BEU students participate in international exhibitions
Students of Baku Engineering University (BEU) are represented with their startups at the XXX Anniversary Azerbaijan International Food Industry-“InterFood Azerbaijan” and XVIII Azerbaijan International Agriculture-“Caspian Agro” exhibitions (May 13-16) at the Baku Expo Center.
The exhibitions showcase the “Agricultural Drone”, “Green Technology Startup-FOSIN”, “Smart Vest” and “Automatic Controller” devices developed by BEU students Farid Mammadov, Rahim Shirinov, Rasul Najafli, Medina Baba and Elchin Hajiyev.
Attending the opening of the exhibitions, President Ilham Aliyev took a commemorative photo with the young startups during the introduction.
It should be noted that 450 companies from 31 countries, as well as young startups from our country, are participating in the exhibitions.