BMU tələbələri beynəlxalq çempionatda ölkəmizi uğurla təmsil ediblər
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) bakalavriat səviyyəsi üzrə “Ekologiya mühəndisliyi” ixtisasının I kurs tələbəsi  Saleh Quluzadə və  magistratura səviyyəsi üzrə “Memarlıq mühitinin dizaynı” ixtisasının I kurs tələbəsi Şahin Cəlilov Nijni Novqorod şəhərində keçirilən beynəlxalq “Professionals” bacarıqlar çempionatında ölkəmizi uğurla təmsil ediblər.
Gənclərin professional texnoloji bacarıqlarının nümayiş etdirilməsi məqsədilə keçirilən və müxtəlif ölkələrin komandalarının qatıldığı çempionatda BMU tələbələri- Saleh Quluzadə  beynəlxalq iştirakçı,  Şahin Cəlilov beynəlxalq ekspert-mentor qismində müvəffəqiyyətlə çıxış ediblər.
Yarışın sonunda Saleh Quluzadə  virtual və artırılmış reallığın hazırlanması üzrə beynəlxalq iştirakçı, komanda kateqoriyasında I, beynəlxalq kateqoriyada isə II yeri qazanıb.
Qeyd edək ki, Rusiya Federasiyasının Təhsil Nazirliyi tərəfindən təşkil olunan çempionatda BMU tələbələrinə mentorluq dəstəyi “SUMbuılders” MMC tərəfindən verilib.

BEU students successfully represent our country at international championship
Saleh Guluzada, a first-year student of the bachelor's degree "Ecological Engineering" at Baku Engineering University (BEU), and Shahin Jalilov, a first-year student of the master's degree "Design of Architectural Environment", successfully represented our country at the international "Professionals" skills championship held in Nizhny Novgorod.
In the championship, which was held to demonstrate the professional technological skills of young people and in which teams from different countries participated, BEU students - Saleh Guluzada as an international participant and Shahin Jalilov as an international expert-mentor - successfully performed.
At the end of the competition, Saleh Guluzada won the first place in the team category and the second place in the international category in the development of virtual and augmented reality.
Of note, mentoring support for BEU students in the championship organized by the Ministry of Education of the Russian Federation was provided by "SUMbuilders" LLC.