Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Azercell Telecom” MMC-nin HR mütəxəssisləri ilə tələbələrin görüşü keçirilib.
BMU-nun Müəssisələrlə Əlaqələr və Karyera Mərkəzi, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi nəzdində “Karyera” klubunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə “Azercell” şirkətinin əməkdaşları Fatimə Abdullayeva və Murad Məmmədzadə əvvəlcə təmsil etdikləri qurum, onun həyata keçirdiyi sosial layihələr, marafonlar, sponsorluq fəaliyyəti haqqında ümumi məlumat verib, daha sonra isə tələbələri Azərbaycanın ən böyük mobil operatorunda karyera imkanları, işə qəbul qaydaları ilə tanış ediblər.
Tələbələrə, həmçinin “Azercell”in data bazalarına düşmək üçün texniki prosedurlar izah olunub, eləcə də təqaüd və təcrübə proqramlarına seçilmək üçün meyarlar, proqramları qazanmağın üstün cəhətləri diqqətə çatdırılıb. Bildirilib ki, təqaüd proqramına baş vurmuş universitet tələbələrinə bu həftəsonu cavab veriləcək, növbəti mərhələ kimi seçilən namizədlərlə videomüsahibə, daha sonra isə üzbəüz müsahibə təşkil olunacaq. Vurğulanıb ki, “Azercell”in təqaüdü 300 azn təşkil edir və tələbə təqaüdü universiteti bitirənədək, həmçinin magistratura səviyyəsində təhsilinə davam edərsə də ala biləcək. Təqaüd proqramlarını qazanmağın daha bir üstün cəhəti kimi təcrübə proqramlarında iştirak və işə qəbul imkanının yaranması qeyd edilib.

A meeting of students with HR specialists of Azercell Telecom LLC has been held at Baku Engineering University (BEU).
At the meeting, jointly organized by the BMU Department on work with enterprises and career and the "Career" club under the Student Trade Union Committee, Azercell employees Fatima Abdullayeva and Murad Mammadzada first provided general information about the organization they represent, its social projects, marathons, and sponsorship activities, and then introduced the students to career opportunities and recruitment rules at the largest mobile operator in Azerbaijan.
Students were also explained the technical procedures for entering Azercell's databases, as well as the criteria for being selected for scholarship and internship programs, and the advantages of winning the programs. It was noted that university students who applied for the scholarship program will be answered this weekend, and a video interview will be organized with the selected candidates as the next stage, followed by a face-to-face interview. It was emphasized that the scholarship of “Azercell” is 300 AZN and the student will be able to receive the scholarship until graduation from the university, as well as if he continues his education at the master's level. Another advantage of winning the scholarship programs was the opportunity to participate in internship programs and get a job.