BMU-nun tərəfdaş olduğu layihə çərçivəsində Macarıstanda görüş keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetinın (BMU) tərəfdaş olduğu “Slow Tourism Management” adlı “Erasmus-EDU-2022-EMJM-DESIGN” layihəsi çərçivəsində Macarıstanın Pannonia Univesitetində görüş keçirilib. BMU-nun Biznesin idarə edilməsi kafedrasının baş müəllimi Xatirə Yusifovanın iştirak etdiyi görüşə Azərbaycanla yanaşı, 5 ölkədən (Polşa, Macarıstan, Gürcüstan, Çexiya, Türkiyə) 7 universitetin nümayəndələri qatılıb.
Toplantida Polşanın Vroslav Biznes Tətbiqi Elmlər Universitetinin koordinatoru olduğu adıçəkilən layihə üzrə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində görülən işlər nəzərdən keçirilib. Eyni zamanda transmilli magistr proqramının təşkili, tədris olunacaq fənlər kataloqu, kurrikulum, sillabus hazırlanması, qlobal əmək bazarının tələblərinə uyğun müəyyən olunan öyrənmə hədəfləri, tələbə mübadiləsi müqaviləsi şərtləri, verifikasiya qaydaları ilə əlaqədar məsələlər müzakirə edilib.
Səfərdən sonra BMU-da Biznesin idarə edilməsi kafedrasının əməkdaşları üçün məlumat günü təşkil olunub. Biznesin idarə edilməsi kafedrası, Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin əməkdaşları ilə birlikdə səfərin yekunları ilə bağlı müzakirələr aparılıb və suallar cavablandırılıb.

A meeting was held at the University of Pannonia of Hungary within the framework of the "Erasmus-EDU-2022-EMJM-DESIGN" project called "Slow Tourism Management" in which Baku Engineering University (BEU) is a partner. Representatives of 7 universities from 5 countries (Poland, Hungary, Georgia, Czech Republic, Turkey) participated in the meeting, which was attended by Khatira Yusifova, the senior lecturer of the Department of Business Management of BEU.
At the meeting, the work done within the framework of joint cooperation on the mentioned project, coordinated by Wroclaw Business University of Applied Sciences, was reviewed. Moreover, issues related to the organization of the transnational master's program, the catalog of subjects to be taught, curriculum, syllabus preparation, learning goals determined according to the requirements of the global labor market, the terms of the student exchange agreement, and the verification rules were discussed.
After the visit, an information day was organized for employees of the Department of Business Administration at BMU. The results of the visit were discussed and questions were answered with the employees of the Department of Business Management, Department of International Relations and Project Management.