Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) daha bir tələbəsi nüfuzlu ali təhsil ocağına tam təqaüdlü birbaşa doktorantura səviyyəsinə qəbul olub.
Belə ki, universitetin Pedaqoji fakültəsinin Fizika müəllimliyi (tədris ingilis dili) ixtisasının son kurs tələbəsi Arzu Alxanova ABŞ-ın Şimali Karolina Dövlət Universitetində (North Carolina State University) Fizika ixtisası üzrə doktorantura pilləsində təhsil alacaq.
Tələbə üçün adıçəkilən universitetdən ayrılan illik təqaüd 55 min ABŞ dolları təşkil edir.
Qeyd edək ki, Arzu Alxanovanın 2022/2023-cü tədris ilində ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi 99,1 bal olub.

Another student of Baku Engineering University (BEU) was admitted to the prestigious higher education institution directly to the doctoral level with a full scholarship.
Thus, Arzu Alkhanova, a final year student of the Physics Education Department of University's Education Faculty (English), will study at the North Carolina State University in the USA at the doctoral level in the field of Physics.
The annual scholarship from the mentioned university for the student is 55 thousand US dollars.
Of note, Arzu Alkhanova's overall average success rate in the 2022/2023 academic year was 99.1 points.