BMU-nun tələbələri Cənubi Koreyanın İNHA Universitetində təşkil olunan “Yay məktəbi”ndə
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri Cənubi Koreya Respublikasının İNHA Universitetində təşkil olunan “Yay məktəbi”ndə qruplar şəklində iştirak edəcəklər. Artıq tələbələrin bir qismi bu məqsədlə sözügedən ölkəyə yola salınıb.
Qrupa BMU-nun Mühəndislik fakültəsinin dekanı Hüseyn Mirzəyev rəhbərlik edir. Tələbələrin digər qrupunun 12 avqust tarixində yola salınması nəzərdə tutulur.
“Yay məktəbi”nin təşkili BMU və İNHA Universiteti arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramının əsas komponentlərindən biridir.

Students of Baku Engineering University (BEU) will participate in groups in Summer School organized at Inha University of South Korea. Some of the students have already been sent to the above-mentioned country for this purpose.
The group is headed by Huseyn Mirzayev, Dean of the Faculty of Engineering of BEU. Another group of students is expected to be sent on August 12.
The organization of Summer School is one of the main components of the International Dual Degree Program implemented between BEU and Inha University.