Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) rektoru, professor Havar Məmmədov bakalavriat və magistratura səviyyələrində keçirilən 2022/2023-cü tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyasının gedişini izləyib.
Rektor imtahan keçirilən zallarda prosesi yaxından müşahidə edib, qış sessiyasının təşkili ilə əlaqədar tələbələrlə səmimi söhbət aparıb. Havar Məmmədov tələbələrin fənlər üzrə tərtib olunan imtahan suallarının çətinlik dərəcəsi, dərslərin tədris olunma səviyyəsi və keyfiyyəti kimi məsələlərlə bağlı fikirləri ilə maraqlanıb. Elektron ali təhsil ocağı olan BMU-da tələbələrin biliyinin tam obyektiv, qərəzsiz qiymətləndirilməsi üçün görülən işləri vurğulayan rektor öz tövsiyələrini verib və tələbələrə imtahanlarda uğurlar arzulayıb.
Sonra Havar Məmmədov imtahan sessiyasının gedişinə nəzarət edilməsi, daxil olan şikayətlərin operativ araşdırılması, cavab kağızlarının kodlaşdırılması, həmçinin müəllimlər tərəfindən yoxlanılmasını icra etmək üçün yaradılan Qərargahın və Apelyasiya Komissiyasının fəaliyyəti ilə tanış olub. Vurğulanıb ki, imtahan sessiyanın şəffaf və mövcud qaydalara əsasən təşkili məqsədilə öncədən bütün texniki tədbirlər həyata keçirilib. İmtahan nəticələri imtahan keçirilən gün fənn müəllimləri tərəfindən dərhal BMU-nun Elektron Məlumat Sisteminə daxil edilir. İmtahan nəticələrindən narazı qalan tələbələrin Apelyasiya Komissiyasına müraciət etmələri üçün hər cür imkan yaradılıb.
Qeyd edək ki, imtahan sessiyası fevral ayının 1-də yekunlaşacaq. Sessiya ərzində ümumilikdə 1402 imtahanın keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Rector of Baku Engineering University (BEU), professor Havar Mammadov has observed the winter examination session of the autumn semester of the 2022/2023 academic year at the bachelor's and master's levels.
The Rector closely observed the process in the examination halls and had a sincere conversation with the students about the organization of the winter session. Havar Mammadov was interested in the opinions of the students regarding issuesç including the degree of difficulty of the exam questions, the level and quality of the lessons. Emphasizing the work done for fully objective, unbiased assessment of students' knowledge at BEU, the Rector gave his recommendations and wished the students success in the exams.
Later, Havar Mammadov got acquainted with the activities of the Headquarters and the Appeals Commission, created to monitor the course of the exam session, promptly investigate incoming complaints, code the answer sheets, and also carry out checking by teachers. It was stated that in order to organize the examination session transparently and according to the existing rules, all technical measures were taken in advance. The exam results are immediately uploaded into the Electronic Information System of BEU by subject teachers on the day of the exam. Every opportunity was created for students who were dissatisfied with the exam results to appeal to the Appeals Commission.
Note that the exam session will end on February 1. A total of 1402 exams are scheduled to be held during the session.