Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mühəndislik fakültəsində təhsil alan əcnəbi tələbələrin ikinci Şəhidlər Xiyabanına ziyarəti təşkil olunub.
Mərasimdə əcnəbi tələbələrlə yanaşı, fakültənin professor-müəllim heyəti və digər tələbələr də iştirak edib.
Ziyarət zamanı Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçən Vətən övladlarının əziz xatirəsi ehtiramla yad olunub, məzarlarının üzərinə gül dəstələri düzülüb.
BMU-nun müəllimləri xarici tələbələri Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycanın 44 günlük Vətən müharibəsində qazandığı tarixi qələbə, ölkəmizin ərazi bütövlüyü yolunda canlarını fəda edərək şəhidlik zirvəsinə ucalmış oğullarımızın qəhrəmanlıqları barədə məlumatlandırıb.

Visit of foreign students studying at the Engineering Faculty of Baku Engineering University (BEU) to the Second Alley of Martyrs has organized.
Foreign students, academic staff of the faculty and other students also participated in the ceremony.
During the visit, the dear memory of the sons of the Motherland, who sacrificed their lives for the territorial integrity of Azerbaijan, was commemorated with respect, and flowers were laid on their graves.
The teachers of BEU informed the foreign students about the historic victory of Azerbaijan in the 44-day Patriotic War under the leadership of the President, Victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev, and the heroism of our sons, who sacrificed their lives for the sake of the territorial integrity of our country.