Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) əməkdaşları “British Council”ın təşəbbüsü ilə gerçəkləşən Creative Spark: Ali Təhsil Müəssisəsi Proqramı layihəsində iştirak ediblər.
Birləşmiş Krallığın dəstəyilə Azərbaycan da daxil olmaqla Cənubi Qafqaz və Mərkəzi Asiyada 7 ölkədə həyata keçirilən proqramın əsas məqsədi sahibkarlıq bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi və bu istiqamətdə ideyaları dəstəkləmək üçün nəzərdə tutulan beş illik təşəbbüsdür.
Proqram çərçivəsində Newcastle Universitetinin professor-müəllim heyəti 3 günlük təlim və vörkşop təşkil ediblər.
“Creative Spark” layihəsinin “Big Idea Challenge” müsabiqəsinin BMU üzrə koordinatoru, Biznesin idarə edilməsi kafedrasının müəllimi Tahirə Salayeva, eyniadlı kafedranın baş müəllimi Xatirə Yusifova, İngilis dili kafedrasının müəllimi Nigar Ağayeva, həmçinin Biznesin idarə edilməsi ixtisasının (ingilis dili) III kurs tələbələri təlimdə fəal iştirak ediblər və sonda onlara sertifikatlar təqdim olunub.

Employees of Baku Engineering University (BEU) have participated in the Creative Spark: Higher Education Enterprise Program project initiated by the British Council.
The program, a five-year initiative and implemented in 7 countries in the South Caucasus and Central Asia, including Azerbaijan, with the support of the United Kingdom, aims to develop entrepreneurial skills and support ideas in this direction.
As part of the program, Newcastle University academic staff organized a three-day training and workshop.
Tahira Salayeva, BEU Coordinator of Creative Spark Big Idea Challenge, Lecturer of the Department of Business Administration, Khatira Yusifova, Senior Lecturer of the Department, Nigar Agayeva, Lecturer of the English Language Department, as well as 3rd year students of Business Administration (English) took an active part and at the end were awarded certificates.