Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin qrup nümayəndələri ilə növbəti görüş keçirilib.
Fakültə dekanı, dosent Mayis Əzizov yaz semestr sessiyasının yaxınlaşdığını, imtahanların yazılı formada keçiriləcəyinin qərara alındığını bildirib.
Dekan çıxışında əhalinin aztəminatlı təbəqələrindən olan şəxslərin təhsilə əlçatanlığını təmin etmək məqsədilə yaradılan Təhsil Tələbə Krediti Fondunun fəaliyyətindən də söz açıb, ehtiyacı olan tələbələrin bu kreditə müraciət etmək imkanlarından bəhs edib.
Fakültənin Tədris işləri üzrə dekan müavini, i.ü.f.d. Elsevər İbadov ümumilikdə universitet daxilində, həmçinin imtahan prosesində nizam-intizam qaydalarına əməl olunmasının zəruriliyini önə çəkib.
Fakültənin Tədris işləri üzrə dekan müavini, i.ü.f.d. Xanlar Heydərov tələbələrin imtahanlarla bağlı təlimatlarla tanış olmağın əhəmiyyətini vurğulayıb. O, eyni zamanda, akademik borcu olan tələbələrin təkrar imtahan qeydiyyatı, imtahanlarda otaq bölgüsü haqqında informasiyaları tələbələrin nəzərinə çatdırıb.

The next meeting with the group representatives of the Faculty of Economics and Administrative Sciences has been held at Baku Engineering University (BEU).
The Dean of the Faculty, associate professor Mayis Azizov noted that the spring semester session was approaching and the exams would be held in writing mode.
In his speech, the Dean also spoke about the activities of the Student Loan Fund, established to ensure access to education for low-income people, and the opportunities of students in need to apply for this loan.
Deputy Dean for Academic Affairs of the Faculty, PhD. in Economics Elsevar Ibadov stressed the importance of following the rules of discipline within the University, as well as in the examination process.
PhD. in Economics Khanlar Heydarov, Deputy Dean for Academic Affairs of the Faculty, underlined the significance of acquainting students with the instructions on the exams. He also informed them about the re-examination of students with academic debts, the distribution of rooms in the exams.