BMU-nun iki məzunu “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi olub
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) iki məzunu Prezident İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə təsis edilən “Yüksəliş” müsabiqəsinin beşinci mövsümünün qalibləri sırasında yer alıb.
Final mərhələsində iştirak edən 124 namizəddən ən yüksək bal toplayan 20 nəfər qalibdən biri Fərid Mustafayev BMU-nun “Dünya iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə bakalavriat, Böyük Britaniyanın Mançester Universitetində “Mühasibat uçotu və maliyyə” ixtisası üzrə ikinci təhsilini alıb. Hazırda Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankında Model risklərinin idarə edilməsi şöbəsinin rəisi vəzifəsində çalışır.
Müsabiqənin digər qalibi İbrahim Məmmədov isə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Biznesin təşkili və idarəedilməsi” ixtisası üzrə bakalavriat, Bakı Mühəndislik Universitetində "İstehsalat və xidmət sahələrinin iqtisadiyyatı və idarəedilməsi” ixtisası üzrə magistratura təhsili alıb. “Tabaterra Leaf” MMC-də maliyyə və mühasibatlıq şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışır. Eyni zamanda, ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) təşkilatının üzvüdür.
İstedadlı və yüksək potensiala malik gəncləri müəyyənləşdirmək, onların inkişafına dəstək vermək məqsədilə təşkil olunan “Yüksəliş” müsabiqəsinin beş mərhələsini uğurla keçən BMU məzunları öz intellektual bacarıqları, analitik düşünmə qabiliyyətləri və idarəçilik potensialları ilə seçilərək qalib adını qazanıblar. Bu uğur, eyni zamanda BMU-da tətbiq edilən müasir təhsil yanaşmaları, praktik bilik və bacarıqlara əsaslanan tədris proqramları, eləcə də tələbələrin liderlik və şəxsi inkişafına yönəlmiş mühitin nəticəsidir. Universitetdə formalaşdırılan innovativ və analitik düşüncə tərzi, interaktiv dərslər və layihə əsaslı öyrənmə metodu məzunların real həyatda, karyeralarında yüksək nəticələr əldə etməsinə mühüm töhfə verir.

Two Baku Engineering University (BEU) graduates have been among the winners of the fifth season of the "Yukselish" competition, established by Presidential Decree of President Ilham Aliyev dated July 26, 2019.
One of the 20 winners who scored the highest points among 124 candidates participating in the final stage, Farid Mustafayev, received his bachelor's degree in "World Economy" from BEU and his second education in "Accounting and Finance" from the University of Manchester, Great Britain. He currently works as head of the Model Risk Management Department at the Central Bank of the Republic of Azerbaijan.
The other winner of the competition, Ibrahim Mammadov, received his bachelor's degree in "Business Organization and Management" from Azerbaijan State University of Economics and his master's degree in "Economics and Management of Production and Service Sectors" from Baku Engineering University. He works as director of the finance and accounting department at "Tabaterra Leaf" LLC. He is also a member of ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).
The BEU graduates who successfully passed the five stages of the "Yukselish" competition, organized to identify talented and high-potential young people and support their development, won the title by distinguishing themselves with their intellectual skills, analytical thinking abilities and managerial potential. This success is also the result of modern educational approaches applied at BEU, curriculum based on practical knowledge and skills, as well as an environment focused on students' leadership and personal development. The innovative and analytical thinking style formed at the university, interactive lessons and project-based learning methods make an important contribution to graduates achieving high results in real life and their careers.