Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) gənc startapçıları “Yaradıcı Qığılcım” layihəsinin “Big Idea Challange 2022” ideya yarışması ilə bağlı keçirilən növbəti görüşdə iştirak edib.
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) reallaşan tədbirdə layihənin ölkə üzrə meneceri Elnur Əliyev yarışa ilkin qeydiyyatın başa çatdığını vurğulayıb.
Bununla yanaşı, startapçılara qeydiyyatdan keçən bütün layihələr haqqında ümumi məlumat verilib, ilk mərhələdən uğurla keçən startapçılara növbəti mərhələnin şərtləri və qaydaları izah olunub.
Sonda layihələr haqqında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Britaniya Şurasının təşəbbüsü ilə İİTKM və İngiltərənin Nyukastl Universitetinin əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən layihənin BMU üzrə koordinatoru Biznesin idarə edilməsi kafedrasının müəllimi Tahirə Salayevadır. Hazırkı mərhələdə yarışmaya BMU 2 layihə ilə müraciət edib. Universitetin Biznesin idarə edilməsi ixtisasının tələbələrinin (4 komanda üzvü olmaqla ümumilikdə 8 nəfər tələbə) təqdim etdiyi layihələr ilkin yoxlanışdan keçib.

Young startuppers of Baku Engineering University (BEU) have attended the next meeting of the 2022 Creative Spark Big Idea Challenge.
The project country manager Elnur Aliyev emphasized the completion of the initial registration for the competition at the event held at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.
Furthermore, startuppers were provided with general information about all registered projects, and those who successfully passed the first stage were explained the conditions and rules of the next stage.
At the end, there was a broad exchange of views on the projects.
Tahira Salayeva, a lecturer at the Department of Business Administration, is the BEU coordinator of the project implemented on the initiative of the British Council within the framework of cooperation between CAERC and the University of Newcastle, United Kingdom. At this stage, BEU applied for the competition with 2 projects. The projects submitted by BEU students majoring in Business Administration (8 students in total, 4 team members) passed the preliminary examination.