Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) fəal tələbələrlə görüş təşkil olunub.
Tədbirdə ilk olaraq Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) nəzdindəki klubların cari il ərzində fəaliyyətinə dair videoçarx nümayiş etdirilib.
BMU-nun sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru Bayram Hüseynzadə tədbirdə çıxış edərək, THİK-in tələbə həyatı və universitetin ictimai fəallığı sahəsindəki rolundan danışıb. Çıxışda komitə fəallarının müxtəlif məsələlərdə təşəbbüskarlığı yüksək qiymətləndirilib, eyni zamanda tələbələrin sosial qayğılarına universitet tərəfindən hər zaman diqqətlə yanaşıldığı qeyd olunub. Tələbələrə bir sıra tövsiyələrini çatdıran Bayram Hüseynzadə, imtahan sessiyasında onlara bol uğurlar arzulayıb.
Sonra çıxış edən THİK-in sədri Əli Hüseynov komitənin il ərzində həyata keçirdiyi layihələr, tələbələrin sosial aktivliyini artırmaq məqsədilə yaradılan müxtəlif klublar və onların təşkil etdiyi seminar, təlim, yarışmalar haqqında ətraflı məlumat verib, eləcə də gələcək planlardan danışıb.
Görüşün sonunda “English Zone” klubunun, eləcə də “Career Fest BEU 2025” tədbirində fəal iştirak edən THİK üzvləri könüllülük fəaliyyətlərinə görə təltif olunub. Eyni zamanda, “İntellektual Oyunlar Klubu”nun təşkil etdiyi “REQUIZIEM” adlı bilik yarışmasının qalibləri mükafatlandırılıb.

Active students of BEU awarded
First, a video clip was demonstrated at the event on the activities of the clubs under the Student Trade Union Committee (STUC) during the current year.
BEU Vice-Rector for Social Affairs and Public Relations Bayram Huseynzada spoke about the role of STUC in student life and the university's social activity. In his speech, the initiative of the committee activists in various issues was highly appreciated. Moreover, it was noted that the university always pays close attention to the social concerns of students. Giving a number of recommendations to the students, Bayram Huseynzada wished them much success in the exam session.
Later, the chairman of the STUC Ali Huseynov gave detailed information about the projects implemented by the committee during the year, various clubs created to increase the social activity of students, and the seminars, trainings, and competitions organized by them, as well as talked about future plans.
At the end of the meeting, the members of the “English Zone” club, as well as STUC members who actively participated in the “Career Fest BEU 2025” event, were awarded for their volunteer activities. Furthermore, the winners of the “REQUIZIEM” knowledge competition organized by the “Intellectual Games Club” were awarded.