BMU-nun altı tələbəsi “Zərif mühəndislər” təqaüd proqramının qalibi olub
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) xanım tələbələri “Zərif mühəndislər” təqaüd proqramının qalibləri olublar.
Onlar “Kimya mühəndisliyi” ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi Aysel Əlizadə, BMU-İNHA İDP “Elektrik və elektronika mühəndisliyi” ixtisasının 2-i kurs tələbəsi Vətəngül Avdiyeva, “Mexanika mühəndisliyi” ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi Nazilə Babazadə, BMU-İNHA İDP “İnformasiya texnologiyaları” ixtisasının 3-cü kurs tələbəsi Aysun Hüseynova, “Kompüter mühəndisliyi” ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi Ruqiyyə Səftərova, “Ətraf mühitin mühafizəsi və təbii ehtiyatlardan səmərəli istifadə olunması” ixtisasının 1-ci kurs magistr tələbəsi Günel Pirəliyevadır.
Gənc mühəndis xanımların inkişafı layihəsi Təhsilin İnkişafı Fondu və STP Şirkətlər Qrupunun birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilib.
Layihənin əsas məqsədi yüksək akademik göstəricilərə malik, texniki sahələr üzrə fərqli ixtisaslarda təhsil alan tələbə qızların təhsilinə, onların peşəkar mütəxəssis kimi yetişdirilməsinə dəstək göstərməkdir.

Female students of Baku Engineering University (BEU) have been the winners of the "Gentle Engineers" scholarship program.
They are Aysel Alizade, 4th year student of "Chemical Engineering" specialty, Vatangul Avdiyeva, 2nd year student of "Electrical and Electronics Engineering" specialty of BEU-INHA DDP, Nazila Babazade, 4th year student of "Mechanical Engineering" specialty, Aysun Huseynova, 3rd year student of "Information Technologies" specialty of BEU-INHA DDP, Rugiyya Saftarova, 4th year student of "Computer Engineering" specialty, Gunel Piraliyeva, 1st year master's student of "Environmental protection and efficient use of natural resources" specialty.
The project for the development of young female engineers was implemented within the framework of the joint cooperation of the Education Development Fund and the STP Group of Companies.
The main goal of the project is to support the education of female students with high academic performance, studying in different specialties in technical fields, and their training as professional specialists.