Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Logistika və Nəqliyyat texnologiyaları kafedrasının müəllimləri “Sürətin azaldılması və transformasiyaların inkişafı” mövzusunda keçirilən tədbirdə iştirak ediblər.
Azərbaycan Milli Avtomobil Klubu (AMAK) və Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) birgə təşkilatçılığı ilə ADA Universitetində baş tutan tədbirdə yol hərəkətinin təşkili və təhlükəsizliyi ilə bağlı ətraflı müzakirələr aparılıb.
Toplantıda bir sıra aidiyyəti dövlət qurumlarının əməkdaşlarının, təhsil müəssisələrinin müəllimlərinin, həmçinin Avropadan olan xarici qonaqların mövzu ilə bağlı çıxışları dinlənilib, fikirlər və təkliflər bildirilib.

Teachers of Logistics and Transport Technology Engineering Department of Baku Engineering University (BEU) have participated in the event on “Deceleration and development of transformations”.
Detailed discussions were held on the road traffic organization and safety at the event held at ADA University and jointly organized by National Automobile Club of Azerbaijan and the European Bank for Reconstruction and Development.
At the meeting, the speeches of the employees of a number of relevant state institutions, teachers of educational institutions, as well as foreign guests from Europe were heard and opinions and suggestions were given.