Beynəlxalq Muğam Mərkəzində Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Dizayn kafedrasının müəllimi, gənc rəssam, dizayner Aygün İlyasovanın “Oyanış” adlı fərdi yaradıcılıq sərgisi keçirilib.
Rəssamın 30 illik yubileyinə həsr edilən sərgidə realistik və abstrakt üslubda əsərlər nümayiş olunub. Tədbirdə BMU kollektivi, ölkəmizin tanınmış ictimai xadimləri, görkəmli rəssamlar, incəsənət nümayəndələri iştirak ediblər.
Çıxışlar zamanı sərginin əhəmiyyəti vurğulanıb, A.İlyasovanın əl işlərinin Azərbaycan rəssamlıq sənətinə böyük töhfə olduğu bildirilib. Eyni zamanda gənc rəssamın böyük yaradıcılıq potensialına malik olduğu önə çəkilib və ona yeni-yeni uğurlar arzulanıb.
Sonra sərgiyə baxış keçirilib. Qeyd olunub ki, sərgini əks etdirən əsas rəmz “Simurq” quşudur. “Simurq” oyanmağın, yanıb yenidən doğulmağın, habelə həyata daha mükəmməl formada davam etməyin simvoludur.

An individual creative exhibition of Aygun Ilyasova, a teacher of the Design Department of Baku Engineering University (BEU), a young artist and designer, entitled "Awakening" has been held at the International Mugham Center.
At the exhibition dedicated to the artist's 30th anniversary, works in realistic and abstract styles were displayed. The event was attended by BEU staff, well-known public figures of our country, prominent artists, art representatives.
During the speeches, the importance of the exhibition, as well as a great contribution of handicrafts of A. Ilyasova to the art of Azerbaijan were emphasized. Moreover, it was noted that the young artist has great creative potential.
Later, it was mentioned that the main symbol of the exhibition is the "Simurg" bird. "Simurg" is a symbol of awakening, burning and rebirth, as well as continuing life in a more perfect form.