Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) “Fizika müəllimliyi” ixtisası üzrə məzunu Səliqə İsayeva akademik uğurunu beynəlxalq səviyyədə davam etdirir. O, Çin Xalq Respublikasının Hökumətlərarası Təqaüd Proqramı (Type A) çərçivəsində 2025-2026-cı tədris ilindən etibarən tam təqaüdlə Nanjing Elm və Texnologiya Universitetində (Nanjing University of Science and Technology) “Materialşünaslıq və material mühəndisliyi” ixtisası üzrə magistratura təhsilinə başlayacaq.
Səliqə İsayeva 2020-ci ildə BMU-nun tam ingilis dilli “Fizika müəllimliyi” ixtisasına qəbul olub. Akademik göstəriciləri, elmə dərin marağı ilə seçilərək, 2024-cü ildə həm ixtisas birincisi, həm də fakültə üzrə birinci olaraq bakalavr təhsilini fərqlənmə diplomu ilə başa vurub.
Elm və təhsildə davamlı inkişafı hədəfləyən gənc mütəxəssis beynəlxalq təcrübə qazanaraq material elmləri sahəsində müasir tədqiqatlar aparmaq, innovativ texnologiyalar və yeni həllər üzərində işləmək niyyətindədir. Səliqə İsayeva gələcəkdə əldə etdiyi bilik və bacarıqları Azərbaycanda tətbiq etməklə ölkənin elmi inkişafına töhfə verməyi qarşısına məqsəd qoyub.

Saliga Isayeva, a graduate of Baku Engineering University (BEU) in the Physics Education Department, continues her academic success at the international level. She will start her master's degree in “Materials Science and Materials Engineering” at Nanjing University of Science and Technology with a full scholarship from the 2025-2026 academic year within the framework of the Intergovernmental Scholarship Program of the People's Republic of China (Type A).
Saliga Isayeva was admitted to the BEU Physics Education Department in 2020. Being distinguished by her academic performance and deep interest in science, she completed her bachelor's education with honors in 2024, becoming the first in both her specialty and faculty.
Aiming for sustainable development in science and education, the young specialist intends to gain international experience and conduct modern research in the field of materials sciences, work on innovative technologies and new solutions. Saliga Isayeva aims to contribute to the scientific development of the country by applying the knowledge and skills she has acquired in Azerbaijan in the future.