İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi ilə “TikTok”un birgə təlim proqramı olan “TikTok Startup Academy”ə seçilən Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) məzun və tələbələrinin startapları Astanada təqdim olunub.
BMU-nun “Proseslərin avtomatlaşdırılması” ixtisasının məzunu Niyyət Rzayevin layihə rəhbəri olduğu “A4TB” (All for the Best) komandası və “İnformasiya texnologiyaları” ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi Altun Tarverdiyevin layihə rəhbəri olduğu “Ferma AI” komandasının hazırladığı startaplar “TikTok Startup Academy” iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb.
“Ferma AI” “Agriculture” sahəsində problemlərin həllini bacaran süni intellekt layihəsidir.  “A4TB” layihəsi isə AI əsaslı interaktiv xəritə, Route Optimization və Bonus sistemini özündə ehtiva edir. Bu layihə insanlar üçün “Scooter” və elektrikli nəqliyyat vasitələrinə yeni texnologiyalar əsasında əlçatanlıq yaradır.
Komandalar təlimin final mərhələsi çərçivəsində, həmçinin "TikTok" platforması üçün marketinq bacarıqlarını təkmilləşdirən və ingilis dilində keçirilən vörkşoplara qatılıb, marketinq strategiyalarını nümayiş etdiriblər.

Startups of graduates and students of Baku Engineering University (BEU), who were selected for the “TikTok Startup Academy”, a joint training program of the Innovation and Digital Development Agency and “TikTok”, have been presented in Astana.
The startups prepared by the “A4TB” (All for the Best) team, headed by BEU “Process Automation” graduate Niyet Rzayev, and the “Farm AI” team, headed by Altun Tarverdiyev, a 4th-year student of “Information Technologies”, were met with interest by the participants of the “TikTok Startup Academy”.
“Farm AI” is an artificial intelligence project capable of solving problems in the field of “Agriculture”. The “A4TB” project includes an AI-based interactive map, Route Optimization and Bonus system. This project creates accessibility for people to “Scooter” and electric vehicles based on new technologies.
As part of the final phase of the training, the teams also participated in workshops in English to improve their marketing skills for the TikTok platform and demonstrate their marketing strategies.