BMU-İNHA İDP tələbəsi onlar üçün yaradılan imkanları yüksək qiymətləndirib
“Cənubi Koreyadan gələn peşəkar müəllimlər tərəfindən tədris olunan “Yay məktəbi” bizə ixtisasımız barədə əlavə məlumatlar qazanmaq və mütəxəssis kimi yetişməkdə kömək olur”.
Bunu Bakı Mühəndislik Universiteti və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) “İnformasiya texnologiyaları” ixtisası üzrə III kurs tələbəsi Emil Əkbərli bildirib.
O, 3+1 modelinə əsaslanan proqramın digər üstünlüklərinə də toxunub. Qeyd edib ki, tam dövlət təqaüdlü proqram əsasında gələn tədris ilində sonuncu kursu Koreyada davam etdirəcək: “Peşəkar müəllimlər tərəfindən təhsil almaq şansını əldə edəcəyik. Bu, mənim və yoldaşlarım üçün əvəzolunmaz bir fürsətdir”.
Qeyd edək ki, ikili diplom proqramının tələbələri üçün BMU-da növbəti “Yay məktəbi” təşkil olunub. “Yay məktəbi”nə İNHA Universitetinin 15 nəfər professor-müəllim heyəti cəlb edilib.

Emil Akbarli, a third-year student of the “Information Technologies” specialty of the dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented between Baku Engineering University and INHA University of the Republic of Korea stated, “The “Summer School” taught by professional teachers from South Korea helps us gain additional information about our specialty and grow as specialists.”
He also touched upon other advantages of the program based on the 3+1 model. E.Akbarli noted that he would continue his last course in Korea next academic year on a full state scholarship. He added, “We will have the chance to be educated by professional teachers. This is an invaluable opportunity for me and my friends.”
It should be noted that the next “Summer School” was organized at BEU for students of the dual diploma program. 15 professors and teaching staff of INHA University were involved in the “Summer School”.